بازدید: 1093 | تاریخ انتشار : 12 بهمن 1397
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام موسوی، امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته خنداب با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) گفت: باید همگان آمادگی لازم برای ظهور امام زمان(عج) و قیام حضرت را داشته باشند ولو اینکه اگر به اندازه یک تیر کنار بگذارند باید آمادگی جسمانی، معنوی و نظامی را داشته باشند.
وی با اشاره به ایام الله فجر گفت: با تامل در آیات شریفه قرآن و براساس روایات می بینیم که عدد ۴۰ از  یک قداست و جایگاه خاصی در میان آموزه های ما برخوردار است، از جمله آنها حکم نبوت پیامبر اکرم(ص) در سن چهل سالگی اعطا شد.
وی ادامه داد: در بعضی از روایات داریم اگر کسی ۴۰ روز خالصانه برای خدا باشد، خداوند سرچشمه های حکمت را از قلبش بر زبانش جاری می کند.
موسوی در خصوص ۴۰ سالگی انقلاب افزود: انقلاب عزیز ما در چهل سالگی خود قرار دارد ما در چهل سالگی انقلاب شاهد شکوفایی آن هستیم؛ انقلاب ما به بلوغ کامل و تجربه لازم دست پیدا کرده است. امروز انقلاب ما جوانمرد کامل، با قدرت و با هیبت است که موجب تعجب دشمنان شده است.
وی در ادامه گفت: کجایند نابخردانی که به دنبال این بودند که نگذارند انقلاب ۴۰ سالگی خود را درک کند؟! آنهایی که رجزخوانی می‌کردند قرار بود ۳روزه، یک هفته، یک ماهه انقلاب را از بین ببرند اما الان ۴۰ سال پیروزی داریم و شاهد شکوفایی ها و صلابتها و رشادتهایی عظیمی هستیم.
موسوی با اشاره به نمونه هایی از دستاوردهای انقلاب در طی ۴۰ سال اشاره کرد و گفت: دستاوردهای ایران در طی ۴۰ سال بسیار زیاد است نمونه‌ای از این دستاوردها را می توان اینگونه نام برد که ایران جزء ۵ کشور ثروتمند جهان در ذخایر و منابع طبیعی، جزء ۱۸ کشور پرجمعیت جهان ، رتبه دهم در صنعت توریست و رتبه ۵ از نظر جاذبه طبیعی و جزء ۲۰ قدرت برتر نظامی دنیااست.
وی در ادامه گفت: انقلاب عزیز ما به مانند جوان برومندی است که دیگران از دیدن آن ناراضی هستند و حسادت می کنند اما جوان برومند چالشهایی دارد که یکی از مهمترین آن ها چالش مواجهه با غرب است. از ابتدای پیروزی انقلاب ما، نحوه ی مواجه باغرب مطرح بوده است اما تجربه ای که این جوان ۴۰ ساله در گذشته و  حال دارد، این است که نگاه غرب و رویکرد غرب گرایانه کشور را با توقف مواجه کرده است. امروز دشمنان نقشه هایی برای ما طراحی کرده اند تا دستاوردهای داخلی را نادیده بگیرند.

موسوی ادامه داد: دشمن می خواهد مولفه قدرت هسته ای ، موشک و حقوق بشر را از ما بگیرد. در ارتباط با برجام باید گفت که برخلاف تلاش مسئولان حامی آن هیچ دستاوردی برای کشور نداشته است. قرار بود که برجام در نهایت به اینجا برسد که کشور در یک رونق مثال زدنی قرار بگیرد و حتی مردم به یارانه هم احتیاج نداشته باشند. اما امروز صفهای عریض و طویل که کرامت شهروند ایرانی را زیر سوال می برد در تناقض با آن وعده ها است.

 

امام جمعه خنداب تصریح کرد: برجام علی رغم توصیه و تاکیدات مقام معظم رهبری، آمریکا امروز از برجام کنار رفته و برجام اروپایی آمده است. برجامی که قرار بود در عرض ۳ماه تمام خواسته ها را برآورده کند بعد از ۳ سال هنوز شانه خالی می کنند! آیا این عزتی است که شهدای ما می خواستند ، اخبار فساد ، اختلاس ، جشن تولد در کاخ سعدآباد، بر غم مردم افزوده است وقتی سفره تبعیض و دوگانگی در میان اقشار ملت ما باشد، نمی توانیم به پیشرفت دست پیدا کنیم.

وی افزود: چه خون‌دلهایی که رهبر انقلاب می خورند و میگویند؛«من شرمنده کارگری هستم که با دست خالی وارد خانه می شود» علی رغم مشکلات و گرفتاری ها ملت ما عقب گَرد نخواهد کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: ملت ما با آرمانهای شهدا بیعت کردند ریل اشتباهی را که برخی دولتها نهادینه کردند باید تغییر کند. این رویکرد که باید به سرمایه دار آنقدر بدهیم که از سرریز سرمایه او فقرا بهره‌مند شوند، نگاه اسلام نیست بلکه  این تفکر غرب است که متاسفانه در بین تعدادی از مسئولین ما وجود دارد

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *