بازدید: 1268 | تاریخ انتشار : 14 بهمن 1397

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،شهادت از برترین واژه های فرهنگ اسلامی و از مقدس ترین مفاهیم معارف الهی است ،شهادت اوج دریای کمال انسان است ،آنگاه که انسان تمام هستی خود را یکجا نثار معبود می کند و قطره ی وجودش به دریای بیکران هستی مطلق می پیوندد.

 

فرازی از زندگینامه شهید نصرت الله زمانی نژاد:

 

شهید نصرت الله زمانی نژاد در سال 1344در محله قلعه خنداب متولد گردید و در سال 1362وارد بسیج و سپس با سمت پاسدار وظیفه به جبهه حق علیه باطل شتافتند .وی علاوه بر گذراندن دوره خاص یگان دریایی در یگان اطلاعات و عملیات لشکر 17 علی ابن ابیطالب علیه السلام نیز نقش مهمی را ایفا مینماید.

شهید نصرت الله زمانی نژاد در عملیات غرور آفرین والفجر 8 و پس از آزاد سازی جزیره فاو که با شجاعت تمام و پس از عبور از موانع چند لایه دشمن بعثی حاصل گردید،در مورخه 1364/11/21 در سن 20 سالگی بر اثر اصابت ترکش به سینه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در گلزار مطهر شهدای محله قلعه خنداب به خاک سپرده شد.

بخشی از وصیتنامه شهید:

 

خداوند را شکر می کنم که در دورانی زندگی می کنم که جنگ بین حق و باطل را می بینم ورهبری به مانند سالار شهیدان امام حسین علیه السلام را خداوند به ما عنایت کرده و من چگونه می توانم در این زمان آرام زندگی کنم و بی تفاوت به سرنوشت آینده دین اسلام و کشورم باشم ....

پدرم،می دانم که خیلی برای من زحمت کشیدی ،با زحمت کشاورزی و کارگری مرا به سن 20سالگی رساندی و امید داری که من بتوانم در آینده به شما کمک کنم ولی چه کنم که هر وقت به دنیا و مسایل دنیوی فکر می کنم از ایثار و شهادت فاصله می گیرم .پس اجازه بدهید این اقبال الهی را از دست ندهم و به مانند علی اکبر امام حسین علیه السلام بتوانم از دین اسلام و وطن عزیزم دفاع کنم و به آرزوی خود که همان شهادت است برسم .

مادرم:چگونه می توانم در زمانی که امام من درخواست کمک کرده بی تفاوت باشم و به خود اجازه دهم در در این دنیا مشغول زندگی باشم پس اجازه دهید با آرامش خاطر تا آخرین قطره خون بجنگم ...

خواهرانم:حجاب خود را رعایت کنید و به مانند حضرت زینب کبری (س) صبور باشید و تا آخرین لحظه مدفع اسلام و انقلاب اسلامی باشید.

برادرانم:امید دارم بعد از شهادت من همیشه پیرو ولایت فقیه باشید و یاد شهدا را ادامه دهید.

 


کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *