بازدید: 1160 | تاریخ انتشار : 15 بهمن 1397
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از  دیار آفتاب؛ پیشرفت چشمگیر خدمات بهداشت و درمان در کشور نسبت به قبل از انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست. مقایسه تعداد بیمارستان های قبل از انقلاب با زمان حال خود نشان دهنده رشد قابل توجه در این حوزه است.

تا سال ۱۳۵۷ در کل استان مرکزی ۶ بیمارستان وجود داشت که این تعداد پاسخگوی نیاز های تمام مردم استان نبود، در حالی که در چهل سالگی انقلاب تعداد ۸ بیمارستان در شهر اراک و جمعا ۲۱ بیمارستان در سطح استان وجود دارد که تمام استان را تحت پوشش خود قرار داده است و خدمات مختلفی را به بیماران ارائه می دهد.

در این بین مرکز آموزشی درمانی امیرالمؤمنین (ع) به عنوان یکی از مراکز تخصصی و فوق تخصصی کشور با زیر بنای ۲۰،۰۰۰ متر مربع و ۲۲۴ تخت بیمارستانی در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید.

خدمات پاراکلینیکی این مرکز شامل فیزیوتراپی، دیالیز، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه، بانک خون و پاتولوژی و خدمات کلینیکی شامل: داخلی، ریه، پوست، غدد، قلب، گوارش، ارتوپدی، روماتولوژی، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، برونکوسکوپی، اکو، تست ورزش و نوار قلب است.

اورژانس که از مهمترین بخش های هر بیمارستان می باشد دارای ۱۸ تخت بستری، اتاق عمل سرپایی، تزریقات و اتاق احیاء است در کنار بخش اورژانس بخش تریاژ هم وجود دارد.                                   

این مرکز علاوه بر بخش های پاراکلینیکی (رادیولوژی و آزمایشگاه) دارای بخش های بستری CCU، ICU ، جراحی  و B، تالار عمل شامل آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی،  ICUقلب باز و اتاق عمل جنرال، داخلی A (گوارش و داخلی جنرال) و داخلی B (غدد و نفرولوژی، روماتولوژی) است.

همچنین بخش ICU دارای ۱۷ تخت و بخش CCU شامل ۱۳ تخت است که جهت مراقبت های ویژه استفاده می شوند.

همچنین با آغاز به کار بخش آنژیوگرافی و ICU قلب باز گام بلندی در جهت ارتقاء سطح سلامت و درمان بیماران در استان برداشته شد.

بیمارستان امیرالمومنین اولین بیمارستان در کشور است که توانسته ۳ استاندارد بین‌المللی را کسب کند. این استانداردها در حوزه‌های مدیریت کیفی، مدیریت ایمنی و مدیریت آموزشی از طرف شرکت لیسرت آلمان ارائه شده ‌است.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *