بازدید: 606 | تاریخ انتشار : 19 بهمن 1397

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام موسوی ،امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته ضمن عرض تسلیت به مناسبت  شهادت حضرت زهرا (س) گفت:سبک زندگی این بانوی بزرگوار از سبک زندگی سیاسی او جدا نیست کسانی که تلاش می کنند این دو مقوله را از هم جدا کنند دنبال جدایی دین از سیاست هستند که سخت در اشتباهند.

وی  چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک و با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت:اگر بخواهیم به دستاوردهای انقلاب شکوهمند ایران اسلامی اشاره کنیم و تفاوت ساختاری که با رژیم گذشته داشت را بیان کنیم باید تغییر حکومت شاهنشاهی تبدیل به نظام مبتنی بر پایه های اسلام و بر اساس خواست و آرا عموم مردم دانست.

وی ادامه داد:رژیم گذشته یک سیستم فاسد مبتنی بر هوای نفسانی بود ،فساد سیستمی و تخلفات گسترده ای که مخالف با موازین شرع بود جای خود را به انقلاب شکوهمندی داد که بر اساس آرا مردمی و مشروعیت از سوی پروردگار متعال به روی کار آمد.

وی در ادامه گفت:مردمی که قبل از انقلاب اسلامی در حکومت پهلوی جایگاهی در حکومت نداشتند امروز بیش از چند صد حزب و گروه و جریان در این کشور فعالیت می کنند  برخی از این احزاب در مسیری حرکت می کنند که مورد خاص و پذیرش حاکمیت و مردم نیست اما آنقدر آزادی و قدرت بیان در کشور بالا رفته است که هر حزب و نخبگان سیاسی و افراد و...اجازه حرف زدن دارند در حالی که در خیلی از کشورها که ادعای دموکراسی دارند با سرنیزه جواب صحبتهای مردم را می دهند.

امام جمعه شهرستان خنداب تصریح کرد:فقر و فلاکت و گرسنگی مردم قبل از انقلاب بر کسی پوشیده نیست و در تهران که امروزه پایتخت یک کشور مطرح است در بسیاری از جاها آب آشامیدنی پیدا نمی شد و صف های طولانی برای آب آشامیدنی بود،در بسیاری مواقع ما تولید کننده بودیم محصولات تولید می شد اما مردم همان منطقه از دریافت تولیدات خود محروم بودند.

موسوی گفت: دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی در جمله "استقلال آزادی جمهوری اسلامی"خلاصه می شود .استقلال مفهومی است که که امروز ایران جزء ۵ کشوری است که استقلال سیاسی خود را حفظ کرده است و مفهوم آزادی در همه حیطه ها بر مبنای اسلام و جمهوریت در کنار آزادی است.در طول تاریخ مردم آگاه ایران برای  به ثمر رسیدن و حفظ انقلاب همواره پشتیبانی کرده اند.

وی در ادامه گفت: وقتی مسائل و واقعیتها و نواقص مطرح می شود مردم به نظام امیدوارتر می شوند مشکل ما نبود شفافیت است که باعث به وجود آمدن فساد می شود امروز جوانان برای ازدواج دچار زحمت هستند و کارگران دچار زحمت هستند این مسائل واقعیتهایی  است که مسئولین باید پاسخگو باشند . مسئولین در شهرستان حاضر می شوند اما برایشان سخت است در جمع مردم حاضر شوند در حالی که باید در بین مردم باشند حرف مردم را بشنوند.

موسوی ادامه داد: علی رغم تلاشهای دشمنان مردم عزیز با عشق و علاقه در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنند امیدواریم بتوانیم قلب امام زمان را از خود راضی نگه داریم.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *