بازدید: 333 | تاریخ انتشار : 20 اسفند 1397
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،روز ۲۰ اسفند ماه به مناسبت نخستین حضور مقام معظم رهبری در جمع راهیان نور و بزرگداشت یاد شهدای دفاع مقدس در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز ملی راهیان نور نامگذاری شده است.
سرهنگ علیرضا مهدی ،فرمانده سپاه  ناحیه مقاومت بسیج خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب با اشاره به بیاناتی از رهبر معظم انقلاب گفت:زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی که در آن زمان بین مردم حاکم بود باید همانند گذشته بیش از پیش در جامعه ترویج یابد و باید از تجربیات بدست آمده از دوران هشت سال دفاع مقدس درس گرفته و در زندگانی اجتماعی و کسب مدارج و دستاوردهای جدید علمی به کار بگیریم .
مهدی در ادامه گفت:امسال ۳ کاروان از شهرستان خنداب در قالب ۹ اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.که از این تعداد ۱۸۶ نفر در قالب ۴ دستگاه اتوبوس خانوادگی همزمان با روز ملی راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام شدند.
وی افزود:زائرین به مدت ۴ روز از مناطق عملیاتی فکه،دوکوهه،شلمچه،طلائیه،اروندکنار و شوش بازدید کرده و از فضای معنوی مناطق  و روشنگری راویان بهره می برند.
وی یادآور شد:معرفی الگوها و اسطوره های ارزشی دفاع مقدس برای نسل حاضر یکی از اهداف مهم اعزام کاروانهای راهیان نور است.
فرمانده سپاه خنداب خاطر نشان کرد:سفرهای راهیان نور به نوعی استمرار همان حرکت رزمندگان به سمت جبهه های نبرد است چرا که امروز همان شور و اشتیاق در دل زائران موج می زند.
مهدی با بیان اینکه راهیان نور یکی از تاثیرگذارترین برنامه های فرهنگی کشور است ،تصریح کرد:اردوهای راهیان نور تاثیر مثبتی برای مردم به ویژه نسل جوان دارد .با بررسی و ارزیابی هایی که پس از اجرای اردوها بدست آمده این اردوها تاثیر بسزایی در جامعه دارد .این مناطق عملیاتی به خاطر ریخته شدن خون پاک شهدای عزیز و گرانقدر انقلاب اسلامی یک جاذبه ی شدیدی دارد  و فراتر از اقصی نقاط ایران اسلامی پذیرای زائر است.

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *