بازدید: 538 | تاریخ انتشار : 9 فروردین 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام زمانی موسوی،امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن گرامیداشت سال جدید که از طرف مقام معظم رهبری سال" رونق تولید" نامگذاری شده است افزود:مقام معظم رهبری موضوع جنگ اقتصادی را در سال ۱۳۸۶ بیان کردند و این تذکر و توجه را به همه به ویژه به مسئولان و مردم دادند‌ که در یک جنگ اقتصادی هستیم، حدود ۱۰ سال است که شعارهای سال با محوریت اقتصاد مطرح است و امسال نیز شعار "رونق تولید" را به عنوان شعار سال مطرح نمودند.
وی افزود:اولین نکته ای که مردم و مسئولان باید به آن توجه کننداین است که  بعد از ۱۰ سال اقتصاد،اولویت و نیاز اصلی کشور است و همه توان کشور باید در محور این بحث مهم و اساسی قرار بگیرد.و همه باید بدانند که ما در جنگ اقتصادی هستیم.
موسوی در ادامه گفت:راهبرد و برنامه های کشور ما باید توجه به اقتصاد مقاومتی و تولید ملی باشد ما با توجه به راهبرد کلان اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات کشور، سایر راههای احتمالی را کنار میگذاریم ،راهبرد مذاکره برای کشور ما تجربه تلخ و طولانی است ،مذاکرات نمیتواند راهبرد حل مشکلات کشور باشد.راه حل برون رفت از مشکلات کشور توجه به ستون محکم اقتصاد مقاومتی و تولید ملی است.
وی در ادامه گفت: در کنار تولید ملی نیازمند مبارزه را رقبای آن هستیم، واردات و قاچاق کالا ضربه مهلک بر تولید ملی ماست اگر واردات بی رویه باشد و قاچاق کنترل نشود تولید کننده ما دچار ضرر می شود .
امام جمعه خنداب تصریح کرد:وقوع سیلاب یکی از اتفاقات ناگواردر ابتدای سال بود این عذاب الهی نیست بلکه مصداق کوتاهی و کم کاری برخی از مسئولان است. سالهای گذشته نمونه ای از سیل شیراز در استان  ایلام اتفاق افتاد عدم احداث سیل بندها ،برطرف نکردن موانع و عدم توجه مسئولین به برخی از مسائل باعث می شود حوادث ناگواری اتفاق بیافتد.در قضیه اخیر با تاکیدات مقام معظم رهبری ،ارتش و سپاه،هلال احمر و نیروهای مردمی تا حدی توانستند قضیه را جمع کنند اما خانواده هایی داغدار شدند. مسئولین خصوصا ستاد مدیریت  بحران کشور نباید غافلگیر شوند باید قبل از وقوع بحران چاره ای بیاندیشند و در خصوص رفع موانع اقدام کنند و از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.
امام‌جمعه خنداب از اداراتی که برای پذیرایی از مهمانان نوروزی زحمت کشیدند خصوصا اداره راه و ترابری شهرستان خنداب که با بارش سنگین برف، شبانه روز برای بازگشایی راهها تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *