بازدید: 1363 | تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، درس خواندن و توجه به دانش آموختگی دانش‌آموزان ضرورتی انکار‌ناپذیر است و گسترش و ترویج آن بر دوش معلمان و خانواده‌ها نهاده شده است.
هیچ پدر و مادری را نمی‌توان یافت که نسبت به تحصیل فرزندانشان بی‌‌تفاوت باشند اما با این وجود محرومیت و برخی ناعدالتی‌های آموزشی باعث می‌شود که بسیاری از دانش‌آموزان به ویژه دختران از تحصیل باز بمانند و ماندن در خانه را به رفتن بر سر کلاس درس و فراگیری علم ترجیح دهند.
مشکلاتی که برخی از دانش‌آموزان دختر برخی روستاهای خنداب نیز با آن مواجه هستند؛ 9000 دانش آموز این شهرستان در 130 مدرسه مشغول به تحصیل هستند و متاسفانه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه اول در 97 مدرسه این شهرستان به صورت مختلط تحصیل می‌کنند.
با ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺳﻦ 9 ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺑﻪ ﺑﻠﻮﻍ می‌رسند، ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﻼ‌ﺱ‌های درس به صورت ﻣﺨﺘﻠﻂ ﺩﺭ ﻣﻘﻄﻊ متوسطه ﺑﻪ ﺩﻭﺭ ﺍﺯ آداب شرعی و عرفی است.
یک شهروند خندابی:
سلیمی، یکی از والدین دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: ‌در برخی مدارس روستایی شهرستان خنداب دانش آموزان در مقطع متوسطه دوره اول (راهنمایی) به صورت مختلط درس می‌خوانند.
سلیمی با بیان اینکه تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه کشور در سال‌های گذشته صورت گرفته است، گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در آموزش‌ و پرورش مورد توجه قرار گیرد، وضعیت سلامت روحی و مشکلات مربوط به آن در سنین مختلف برای دختران دانش‌آموز است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیازهای دانش‌آموزان دختر آموزش‌ و پرورش بایستی برنامه‌هایی را به‌ منظور سلامت روان این گروه و کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرایی کند، در حالیکه در شهرستان خنداب کلاس‌های درس به صورت مختلط برگزار می‌شود و متاسفانه این مسئله بر فعالیت دانش‌آموزان دختر و میزان یادگیری آن‌ها تأثیر منفی گذاشته است.
یک معلم خندابی:
مدارس مختلط آفت تحصیل و یادگیری دانش‌آموزان!
یکی از معلمان مدارس مختلط شهرستان خنداب در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده، میزان یادگیری دانش‌آموزان در مدارس مختلط نسبت به مدارس مجزا بسیار پایین‌تر است، که این مسئله پیامدهای جانبی فراوانی در آینده برای دانش آموزان و جامعه تحصیل‌کرده به دنبال دارد .
فرماندار شهرستان خنداب:
خانواده‌ها خواهان اجرای طرح تفکیک جنسیتی در مدارس
عبدالرضا حاجی علی‌بیگی، فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب با تاکید بر لزوم اجرای طرح تفکیک مدارس شهرستان خنداب  گفت: باتوجه به اینکه بسیاری از خانواده‌های خندابی نسبت به اختلاط دانش‌آموزان دختر و پسر در مدارس این شهرستان معترض هستند، مسئولین تصمیم بر اجرای طرح تفکیک دانش آموزان دختر و پسر در مدارس ابتدایی این شهر گرفتند.
وی افزود: در شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای آموزش و پرورش، اعتراض خانواده‌ها نسبت به اختلاط دختران و پسران در مدارس ابتدایی و متوسطه اول، مطرح و با نظر و صلاحدید مسئولین امر، تصمیم اتخاذ شده در شورای فرهنگ عمومی تائید و مقرر شد تا مدارس دخترانه و پسرانه تفکیک شوند.
فرماندار شهرستان خنداب با بیان اینکه اختلاط دانش‌آموزان دختر و پسر به ویژه در مقطع متوسطه اول از نظر تربیتی صحیح نیست، تصریح کرد: با اجرای طرح تفکیک مدارس ضمن کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت سطح یادگیری دانش‌آموزان، به هم‌گرایی و قرابت اجتماعی محلات شهر خنداب نیز کمک می‌شود.
حاجی علی‌بیگی با تاکید بر اینکه خنداب به عنوان یک شهر شناخته شده و خانواده‌ها نیز باید بپذیرند که امروزه در هیچ شهری شاهد تحصیل همزمان دختران و پسران در یک مدرسه نیستیم، گفت: خنداب یک کلان‌شهر نیست که فاصله محلات نسبت به یکدیگر زیاد باشد لذا خانواده‌ها بایستی از حساسیت محلی موجود بکاهند و با وحدت و همدلی برای رفع مشکل تردد دانش‌آموزان تلاش کنند.
وی با بیان اینکه طرح تفکیک جنسیتی در مدارس شهر خنداب بعد از تائید نهایی اجرا خواهد شد، گفت: اتخاذ تصمیم در خصوص تفکیک جنسیتی مدارس نهایتا با مدیریت آموزش و پرورش خنداب خواهد بود و رضایت مردم در اولویت تصمیمات خواهد بود.در روستاهایی هم که دانش آموزان مقاطع متوسطه اول به شکل مختلط در حال تحصیل هستند با درخواست و موافقت خانواده‌ها طرح تفکیک اجرایی خواهد شد.
فرماندار خنداب یادآور شد: در تعدادی از مدارس متوسطه اول روستاهای خنداب که دانش‌آموزان مختلط بودند با موافقت خانواده‌ها، در دو روستای «گازران» و «فوران» در پایه‌های هشتم و نهم طرح تفکیک اجرا شد.

 


انتهای پیام/
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *