بازدید: 317 | تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1398


به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام زمانی موسوی ، امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن عرض تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت:خداوند متعال در این ماه درهای رحمت خود را بر روی بندگان می گشاید باید از فیوضات این ماه عزیز پروردگار غافل نباشیم  و سعی در تحقق بخشیدن به آموزه های الهی باشیم.

وی در ادامه گفت:برخورد صحیح و مناسبی از سوی برخی والدین و معلمین نسبت به روزه داری فرزندان و شاگردان انجام‌نمی شود و گاهی برخی از معلمین به جای تشویق دانش آموز به روزه داری از خود احکامی به دانش آموزان می گویند که متناسب با احکام الهی نیست که در این زمینه باید دقت لازم صورت گیرد.

موسوی در ادامه گفت:از جمله مناسبت بسیار مهم که قابل توجه است تصمیم و بیانیه قاطع ریاست محترم جمهور و شورای عالی امنیت ملی است که در رابطه با خروج آمریکا از برجام و به دنبال آن عدم توانایی کشورهای اروپایی در تامین منافع برجامی کشور ما صادر کردند.

وی افزود:بعد از یک سال فرصت سوزی اروپایی ها به رهنمودهای مقام معظم رهبری رسیدیم که هزینه سازش از مقاومت کردن بیشتر است.

موسوی در ادامه گفت:در طی این مدت ،تحریم ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی  را تحمل کردیم و از پیشرفتهای هسته ای  وعلمی تا حدی متوقف شد در نهایت به این نتیجه رسیدیم که که باید از برجام خارج شویم این هزینه ها و هزینه هایی که کشور در طول ۴۰ سال دیده است ناشی از این است که از خط ولایت منحرف شده ایم.

وی در ادامه گفت:هدف از فشارسیاسی،فشار فرهنگی ،تحریم های دشمنان این است  که ملت ما را پای میز مذاکره بکشانند. باید با بصیرت عمل کنیم که اگر زیاده خواهی کنند ملت و نطام با تکیه بر ذخایر مادی و معنوی و نیروی انسانی در برابر این زیاده خواهی ها ایستادگی خواهند کرد.

وی گفت:حفظ روحیه ی انقلابی مانند جان در کالبد ملت است کسانی که به دنبال تضعیف این روحیه هستند به دنبال ضربه زدن به نظام هستند

امام جمعه خنداب به شکست رژیم غاصب صهیونیستی اشاره کردو افزود: حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه و فلسطین به شکست منجر شد و با پاسخ کوبنده محور مقاومت مواجه شد.اگر این پیروزی محور مقاومت قبلا در ۲۲  روز طول می کشید درحال حاضر این مقاومت به ۴۸ ساعت کاهش پیدا کرده است کسانی که خود را برتر می دانند در مقابل محور مقاومت و موشک های آنان تاب تحمل ندارند. و این پیروزی بسیار بزرگی برای محور مقاومت است

 وی از حضور سفیران هدایت در شهرستان تشکر کرد و گفت:عزیران سفیران هدایت که از راههای دور و نزدیک برای تبلیغات دینی در شهرستان حضور دارند می خواهیم هر چه بیشتر با همت مضاعف در راه اعتلای فرهنگ قرآنی و پرداختن به تفسیر قرآن همت کنند و ادارات ونهادها می خواهیم  زمینه این کار را فراهم کنند.

امام جمعه خنداب خاطر نشان کرد:در طی دو سه ماه اخیر به دنبال حل برخی از مشکلات مصلی بودیم ،موانعی برداشته شد و با عنایت نمایندگان و فرماندار شهرستان اعتباراتی جذب شده است و تفاهمات و مداکراتی در آینده نزدیک انجام خواهد گرفت و از خیرین محترم می خواهیم وارد کار شوند و نگدارند علم امام حسین(ع)روی زمین بماند و پیمان کاران بومی که در توانشان هست با نگاه خیرانه وارد کار شوند.
وی در ادامه گفت: کسانی که به سفر حج مشرف می شوند درخواست دارند که ولیمه حج را حذف کنند مبلغ ولیمه مشخص شود و هزینه آن صرف کارهای خیر شود.که از این سنت حسنه استقبال می کنیم.


کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *