بازدید: 1185 | تاریخ انتشار : 12 خرداد 1398

 انسان کامل بود او به خصلتهای والا سجایا و مکارم اخلاق آراسته بود

ویزگی های فردی و رفتاری امام تمام کارهای امام از روی برنامه و نظم انجام می شد

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، دکتر ابوالفضل فخرالاسلام ، استاد و مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ،بیان کرد: یکی از ملاک‌های حرکت در مسیر حق و پیمودن راه درست و اجتناب از باطل و بیراهه در معارف دینی، انتخاب الگو و نمونه برای ادامه راه تا رسیدن به مقصد و هدف می‌باشد.امام خمینی(ره) شخصیت بی‌بدیل و کم نظیری است که در قرن اخیر جلوه‌گری کرده و به عنوان نمونه یک انسان کامل و قدوه حسنه مطرح گردیده است.

وی افزود: شخصیت امام خمینی(ره) می تواند الگوی مناسبی برای همه ره جویان طریق حقیقت قرار گیرد. ایشان در بعد اعتقادی ، انسانی است که در همه حالات متوجه خدا بود و به غیر او اتکایی نداشت  و پیوسته به یاد او و به ستایش او مشغول بود، نه تنها مشغله‌های سیاسی، اجتماعی ایشان را لحظه‌ای از یاد خدا غافل نمی‌کرد، بلکه به امورات سیاسی و اجتماعی و روزمره هم، رنگ الهی می‌داد.

وی در ادامه گفت:امام (ره)  در بعد سیاسی و اداره کشور نیز تمام سعی‌اش این بود که در همه حال رضای خدا مد نظر قرار گیرد و اگر به استکبار جهانی تشر می‌زد، باز هم به خاطر خدا و به واسطه اتکاء به خداوند بود  که به یک ابرقدرت می‌گفت: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».
فخرالاسلام به مسئله نظم امام خمینی(ره) در امورات زندگی اشاره کرد و افزود:آن حضرت در زندگی شخصی و برنامه روزانه خود نظمی را حاکم ساخته بود، بطوری که هر امری می بایست به موقع و سر زمان مشخص خود انجام شود و در بین امورات مختلف از جمله قرائت قرآن، ورزش،مطالعه،عبادت دارای برنامه و نظم دقیقی بود.
 وی از دیگر ویژگی های امام خمینی (ره) را توجه و اتکای به خدای متعال ،احترام گذاشتن به دیگران، رسیدگی به امور محرومان و نداشتن ترس از دشمنان بیان کرد.

انتهای پیام/
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *