بازدید: 1030 | تاریخ انتشار : 14 خرداد 1398

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام صفاهانی امام جمعه شهر جاورسیان در مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) ضمن عرض تسلیت رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران امام عظیم الشان و شهدای گرانقدر 15 خرداد گفت: امام خمینی(ره) شخصیت بی نظیر و کم نظیر در تاریخ بشریت است بعد از انبیا و امامان معصوم شخصیتی به عظمت امام راحل نیامده است ، امام خمینی الگوی کامل برای یک مومن و مبارز است که  در سنگر عبادت ،راز ونیاز با خدا ،ظلم ستیزی ، حق گویی ،طرفداری از محرومین و مستضعفان ایستادگی ودر برابر دشمنان نمونه است بعد از معصومین نمونه تاریخی ندارد.اگر ایران و انقلاب اسلامی در عالم شناخته شده است با نام و یاد امام راحل است انقلاب و نظام و مردم ما هر چه دارند از برکت امام و انقلاب اسلامی است.

صفاهانی در ادامه گفت: کارهای امام خمینی(ره) پیامبر گونه بود دائم در ارشاد و راهنمایی مردم گام بر می داشت و یک لحظه از احیای دین  واحیای اسلام عقب نشینی نمی کرد .کار امام مجاهدت و مبارزه با طاغوت و مبارزه با ظالمان و ستمگران داخلی و خارجی بود .امام در سال 1342 در زمانی که خفقان حاکم بود و می خواستند اسلام وقرآن بر این کشور حاکم نباشد و هر کافری حکومت کند ،  اعتراض و قیام می کندونمی گذارد کافرین بر  مومنین تسلط پیدا کنند. مردم هم به حمایت از رهبرو مرجع به خیابانها می آیند اما کافران  مردم مظلوم ایران را به خاک و خون می کشند قیام آگاهانه مردم را به قیام خونینی تبدیل می کنند و 15 هزار از مسلمانان مومن را یه شهادت می رسانند .

 وی به یادگارهای امام خمینی اشاره کردو افزود: یکی از یادگارهای امام خمینی(ره)،انقلاب اسلامی است ،حاکمیت اسلام و حاکمیت اهل بیت است .از دیگر یادگارهای امام خمینی (ره) استقلال است. امام راحل دنبال استقلال و رد سلطه طبی بود هیچ وقت زیر سلطه دشمنان نرفت . شعار امام راحل " نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی" بود.یادگار سوم ولایت فقیه است ولایت فقیه تفکر ایده آل امام راحل است .ولایت فقیه همان ولایت رسول خداست وبیعت با ولایت فقیه بیعت با امام زمان است. یادگار دیگر مقاومت است درمسیر اسلام مقاومت لازم است .امام راحل هیچگاه در مقابل آمریکا لبخند نزد و ایستادگی کرد. کسانی که در مسیر حق هستند پیروزند.

وی خاطرنشان کرد: اعتماد به آمریکا تصور باطل است هر مسئولی به آمریکا اعتماد کند ضربه می خورد . برخی دنبال مذاکره هستند مذاکره یعنی معامله مذاکره ای که ما ازاهداف و آرمان ها بگذریم مذاکره نیست مذاکره راهبرد فشار آمریکا بر ایران است ملت ایران هرگز با آمریکا بر سر مسائل اصلی انقلاب به ویره توان موشکی کوتاه نخواهند آمد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *