بازدید: 662 | تاریخ انتشار : 14 تیر 1398

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام زمانی موسوی ، امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن عرض تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت:یکی از شئون تقوا تعظیم شعائر و بزرگداشت علم ها و پرچم هایی است که در دین اسلام برجسته اند و مورد سفارش دین ما هستند .یکی از این موارد مناسبتهایی است که هم در وفیات و هم در اعیاد ائمه اطهار قابل توجه است هه مردم ، مسئولین ، هیئات مذهبی و مردم شهرستان باید در به برپاداشتن این مناسبتها بیش از گذشته توجه داشته باشند.

وی در ادامه به دیدار کارگزاران حج با رهبر معظم انقلاب اشاره کردو افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند:زائرین عزیز باید نماد یک ایرانی بااصالت ، متمدن ، مومن و انقلابی باشند".حج مجموعه ارزشمند از تعالیم و آموزه های دین اسلام است و حیات اجتماعی اسلام  و مسلمانان ،ابعاد سیاسی مختلفی که در گوشه و کنار مناسک حج قابل دیدن است نباید از نظر محو شود از جمله این وارد،حفظ وحدت و اتحاد میان مسلمانان است از سراسر عالم انسانهای مسلمان و مومن در کنار سایه ی رحمت الهی جمع می شوند که این نشانگراتحاد بسیار زیباست و نباید از هدف غایی و اساسی را فراموش کنیم.

وی در ادامه گفت:ابعاد سیاسی نباید مورد غفلت واقع شود افرادی هستند که با صحبتهای نابخردانه خود سعی در کمرنگ نمودن ابعاد سیاسی دارند که این صحبتها قطعا با نقشه ها و توطئه های شومی همراه است ما نباید از این صحبتهاغافل شویم. در برخی مساجد، منابر، نمازهای جماعات ، اجتماعات پرشور که امت حزب الله حضور پیدا می کنند گاهی صحبتهای این چنین مطرح می کنند که منبر مساجد را سیاسی نکنید این ها صحبتهای مسموم و فاسدی است که عده ای خشک مغز و خوارج زمان خریدار چنین صحبتهایی هستند در همین شهرستان نیز نمونه هایی از این افراد جاهل وجود دارند. امیر المومنین(ع) در خصوص چنین افرادی می فرمایند :" کمر مرا چنین افراد عابد جاهل شکسته اند" باید مواظب این افراد باشیم.امت اسلام همواره از ناحیه چنین افرادی مورد هجمه واقع شده باید دقت داشته باشیم مساجد ما مساجد انقلابی ،حج ما حج ابراهیمی به معنای واقعی باشد ، اسلام ما اسلام آمریکایی نباشد ،حضور مردم در مساجد حضور دشمن شکن و استکبار ستیز باشد برائت از مشرکین در هه ابعاد زندگی ماودر همه حوزه های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی و.. باشد .

موسوی افزود: سیاست از دیانت جدا نیست ، ظلم ها و ستم هایی از ناحیه استکبار جهانی به مسلمانان می شود باید این ستم ها گفته شود بعضی می خواهند مردم در غفلت باشند و از توطئه های شوم در هم داخل و کشور و هم در خارج کشور عده ای انجام می دهند بی خبر بمانند  و سعی در منحرف کردن انقلاب و نظام از مسیر خودشان هستند یکی از این فکرهای شوم صحبت مذاکره کردن است مذاکره بعد از مذاکره ،تعامل بعد از تعامل شکست خورده ،برجام بعد از برجام و... که اکنون بعد از گذشت چندین سال از این تجربه شکست خورده و شکست محض و خسارت محض باز هم توجیه کننده برجام هستند و نمی خواهندببینند اتفاقاتی که در کشور افتاد به واسطه سیاستهای غلطی بود که چند صباحی در کشور جاری بود . اما در حال حاضر گمان می کنیم برخی از این افراد متوجه اشتباه بودن سیاستها شده اند و پشت سر مقام معظم رهبری به درستی حرکت می کنند امیدواریم حرکتها ادامه داشته باشد تا به واسطه اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی کشور در مسیر درستی قرار بدهیم.

امام جمعه خنداب تصریح کرد:وضعیت آب شرب در بسیاری از روستاها مخصوصا در بخش مرکزی مناسب نیست بیش از 9 روستای شهرستان خنداب مشکلات آب آشامیدنی دارند حتی برای یک استحمام حداقلی هم از نعمت آب شرب برخوردار نیستند و لازم است مسئولان ، دهیاران در تقسیم بندی اعتبارات و بودجه ها ،موضوعات اساسی از جمله آب شرب را اولویت کار خود قرار دهند.

موسوی ضمن عرض تبریک روز شهرداری ، شوراها و دهیاری ها گفت: توقعات مردم از مسئولین توقعات به حق  وشایسته است و به مطالبات مردم باید توجه شود ضمن اینکه توقع مسئولین این است که مردم عزیز نیز  تعامل با مسئولین داشته باشند تا با همکاری یکدیگر طرح های مختلف که مد نظر مسئولان است هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

 انتهای پیام/

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *