بازدید: 740 | تاریخ انتشار : 16 تیر 1398

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،سرهنگ علی‌رضا مهدی فرمانده سپاه ناحیه خنداب در جلسه بزرگداشت هفته عفاف و حجاب ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و دهه کرامت گفت:  در 21 تیرماه سال 1315رضاشاه به خاطر اینکه حجاب را از سر زن ایرانی بردارد فاجعه‌ای را به بار آورد و مسجد گوهرشاد را به خاک و خون کشید.
مهدی اظهار کرد: رضاشاه ابتدا جنگ سخت علیه حجاب راه انداخت اما وقتی موفق نشد از طریق جنگ نرم وارد مقوله حجاب شد تا حجاب را از سر زنان ایرانی بردارند.
وی با اشاره به اینکه قبل از اسلام نیز حجاب در ایران نهادینه بود ادامه داد:  بعد از اسلام با رشد اعتقادات این امر تکمیل‌تر  شد.
فرمانده سپاه ناحیه خنداب با اشاره به نام‌گذاری 17 تا 23 تیرماه به‌عنوان هفته عفاف و حجاب اظهار کرد: بحث حجاب در شهرستان خنداب قابل‌تحسین است و  این شهرستان پرچم‌دار حجاب در استان مرکزی است .
وی در ادامه گفت: مسئولین باید تلاش کنند که وضعیت موجود را ارتقا داده و تا به مرحله تنزل نرسیم، مسئولین ادارات باید کارمندان خود را در زمینه  حجاب توجیه کنند.
مهدی با اشاره به اینکه وقتی اعتقادات خانواده‌ها در سطح مطلوب باشد فرزندانی تربیت می‌کنند که شایسته هستند ادامه داد: اگر آیت‌الله طباطبایی و امثال ایشان به درجه‌ی بالایی از اعتقادات می‌رسند به خاطر این است که والدین پاک و عفیف داشته‌اند.
وی اضافه کرد: دشمن به دنبال از بین بردن و کمرنگ نمودن بحث حجاب در جامعه است ما باید در زمینه‌های فرهنگی تلاش کرده تا تأثیرگذار باشیم نه اینکه مورد تأثیر واقع شویم
در ادامه سرهنگ مهدی به برنامه‌های روز عفاف و حجاب در خنداب اشاره کرد و گفت: روز پنج‌شنبه ساعت 10 صبح در حسینیه سیدالشهدا تجمع اهالی شهرستان خنداب برگزار خواهد شد و در ادامه راهپیمایی سراسری تا امامزاده محمد مسعود(ع) و بازدید از غرفه‌ها را خواهیم داشت .

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *