بازدید: 392 | تاریخ انتشار : 19 تیر 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب به نقل از  دیار آفتاب؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه عصر امروز در جلسه شورای اداری و اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با بیان اینکه باید برخی از موارد رفع موانع تولید را به صورت ملی پیگیری کرد گفت: اما این به معنای آن نیست که به بهانه نداشتن جایگاه در حوزه تصمیم گیری، مطالعه این موارد را کنار بگذاریم چرا که شاید استان ها در حوزه تصمیم گیری محدودیت داشته باشند اما در حوزه تصمیم سازی این طور نیست.

رئیسی افزود: اندیشه های موجود در استان در راستای رفع موانع تولید می تواند به اندیشه های راهبردی و سپس کاربردی تبدیل شود.

با سوق دادن نقدینگی به سمت تولید، مشکلات اقتصادی حل خواهد شد

وی عنوان کرد: هیچ کس تردید ندارد که یکی از مسائل جدی کشور افزایش نقدینگی است که راه حل آن فقط سوق دادن این نقدینگی به سمت تولید است. این خود منجر به رونق تولید می شود که در نتیجه شاهد کاهش معضلات اقتصادی خواهیم بود.

برخورد شدید با قاچاق سازمان یافته

رئیس قوه قضائیه ضمن بیان اینکه سخن گفتن از رونق تولید با قاچاق کالا سنخیتی ندارد، اظهار کرد: باید با قاچاق کالا خصوصا قاچاق سازمان یافته به شدت برخورد کرد که در این زمینه قانون هم ما را همراهی می کند.

وی ضمن انتقاد از واردات بی رویه برخی از کالاها به کشور تصریح کرد: برخی از شرکت های داخلی برای تامین نیاز کشور اعلام آمادگی کرده اند. می دانیم که ظرفیت های بالایی نیز در این حوزه وجود داشته و می توانیم به کمک همین شرکت ها گره های کشور را باز کنیم.

میدان دادن به مردم باعث حل مشکلات اقتصادی خواهد شد

رئیسی عنوان کرد: هر جا به مردم میدان دادیم مشکلات حل شد؛ در بحث اقتصادی هم به همین شکل است و تدبیر هم همین را اقتضا می کند.

وی با تاکید بر تشکیل کمیسیونی متشکل از بازرسی، دادستانی و ... جهت رفع موانع تولید در استان و بررسی پیشنهادات مطرح شده، ادامه داد: دستگاه ها اختیارات لازم را دارند و هیچ مسئولی در این رابطه حجتی ندارد چرا که رهبری حجت را بر همه تمام کرده اند.

وی اضافه کرد: برخی از موانع تولید مربوط به منطقه و اقلیم است. باید مسائل اقلیمی را که در استان قابل پیگیری است از موانع تولید کلی جدا کرد و راهکاری در استان برای آن یافت.

تولید نیازمند حمایت اقتصادی و قضایی

رئیسی بیان کرد: اگر بحث از حمایت مطرح می شود این حمایت باید در چند حوزه صورت بگیرد. تولید هم نیاز به حمایت حقوقی دارد و هم نیاز به حمایت اقتصادی. مگر می شود از حمایت اقتصادی سخن گفت، سپس تسهیلات مربوطه در بخش غیر تولید هزینه شود. همچنین تولید نیازمند حمایت قضایی است و اگر پرونده ای گرفتار شد باید حمایت قضایی لازم از تولید کننده صورت بگیرد.

گره کشور با رونق تولید باز می شود

وی با بیان اینکه گره کشور با رونق تولید باز می شود، تصریح کرد: امید است زنان و مردانی که آمادگی جهاد اقتصادی دارند با همت بلند، اراده و پیگیری کارهایی را صورت دهند. البته مسئله فراتر از بحث آمادگی داشتن است، در واقع وظیفه ای خطیر وجود دارد و باید توانست با تلاش تمام گره از مشکلات مردم باز کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری آینده را برای کشور روشن و موفقیت آمیز می بینیم و ان شا الله با توجه به ظرفیت های موجود و جوانان پای کار این مهم محقق خواهد شد.

وی بیان کرد: دشمن در حوزه های مختلف با آن همه عربده کشی نتوانست کاری از پیش ببرد و در حال حاضر، انقلاب در همه جبهه ها دست برتر را دارد. نسبت به همه سال های انقلاب در بالاترین جایگاه عزت و اقتدار قرار داریم و امیدواریم این دستاوردها در حوزه اقتصادی هم تحقق پیدا کند.

رئیسی خاطر نشان کرد: امیدواریم در گام دوم انقلاب گام های بلندی در حوزه اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی کشور برداشته شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *