بازدید: 995 | تاریخ انتشار : 23 تیر 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،خیرین مدرسه ساز از خود گذشتند تا آسایش و آرامش را برای دانش آموزان فردا محیا کنند، این افراد دست مهربانی ،سخاوت، ایثار و از خود گذشتگی را به جامعه تزریق می کنند.
کوروش حیدرپور ،معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب به اهمیت سرعت در کارهای خیر اشاره کرد و گفت : خداوند در آیات قرآن برای امور خیر و واجبات دینی تعبیر به سرعت و شتاب دارد و از مردم خواسته شده است تا در کارهای نیک و پسندیده ، مشارکت فعال و سازنده داشته باشند .
وی به مدارس کانکسی شهرستان اشاره کرد و افزود:از ۹ روستای شهرستان خنداب که در کانکس تحصیل می کنند ۳روستا در سال تحصیلی جدید حذف شده و مدرسه احداث می شود.
حیدرپور افزود:طی چند روز اخیر عملیات اجرایی مدرسه خیر ساز در روستاهای شرشره ،سیران و کله بید آغاز خواهد شد،پیش بینی می شود مدارس روستاهای مذکور تا آبانماه سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
حیدر پور ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های خیرین گفت:با اتمام کار ساخت مدارس ۳ روستای مذکور ، فعالیت خود را برای جذب خیرین در روستاهای دیگر آغاز خواهیم کرد.امیدواریم در این شهرستان محروم با برنامه ریزی و اقدامات مناسب بتوانیم  شاهد افزایش فضای آموزشی و جذب خیران بیشتر برای ساخت این امر مهم باشیم.
وی در خصوص اختلاط دانش آموزان دختر و پسر در مقطع  متوسطه اول در ۱۴ روستا  اشاره کرد و افزود:میزان یادگیری دانش آموزان در مدارس مجزا بیشتر از مدارس مختلط است. .با توجه به اینکه والدین دانش آموزان موافق نیستند فرزندان در روستای همجوار تحصیل کند تصمیم داریم در سال تحصیلی ۹۸ تعداد دانش آموزان هر پایه ای که به حد نصاب سامانه آموزش و پرورش برسد در کلاسهای مجزا اما در یک مدرسه تحصیل کنند.اگر به حد نصاب نرسد دانش آموزان پایه هشتم و نهم در یک کلاس اما به صورت مجزا تحصیل کنند .
وی به اقدام دیگر آموزش و پرورش خنداب اشاره کرد و افزود:در سالهای گذشته دانش آموزان مجبور بودند برای آزمون کنکور آزمایشی به مرکز استان سفر کنند اما با تلاشهای صورت گرفته ،برای اولین بار  کنکورهای آزمایشی در شهرستان انجام می شود و اولین مرحله کنکور آزمایشی خرداد ماه در مدارس فاطمه زهرا(س) و شهید بهشتی صورت پذیرفت .
حیدر پور افزود: کلاسهای کنکور برای دانش آموزان پایه یازدهم را از تیرماه آغاز خواهیم کرد و از اساتید و  معلمان برجسته و برمی خود شهرستان استفاده خواهیم نمود‌.

حیدرپور تصریح کرد:در این شهرستان نخبگان خوبی داریم که نشان از توان و همت دانش آموزان در این منطقه دارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *