بازدید: 469 | تاریخ انتشار : 10 مرداد 1398

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب ، سيل اخير و باران هاي سيل آسا همراه با طغيان رودخانه های فصلي در شهرستان خنداب همانند بیشتر نقاط کشور ویرانی‌های بسیاری را به بار آورد؛ بسياري از طرح هاي پروش ماهي، ويلاها و ساختمان هاي حاشيه رودخانه ها با وقوع سيلاب از بين رفتند به طوری که براساس اعلام مسئولان شهرستانی نزدیک به 1000 واحد مسکونی در این شهرستان به طور جدی خسارت دیدند.
خانوارهایی که تا پیش از این بارش‌ها روزگار می‌گذرانند به واسطه سیل هر آنچه را که درطول سال‌ها به دست آورده بودند یک شب از دست دادند. خانه هایی که با هزاران امید ساخته شده بود به خرابه‌هایی تبدیل شدند که شاید باورش برای ساکنانش سخت بود که بتوانند صدای جاری زندگی را از این خانه ها بشنوند.
ناگفته نماند که سیل اخیر در کنار خسارت‌ها، برکات فراوانی نیز به همراه داشت؛ یکی از این برکات همبستگی و انسجام ملی بود.
اواخر فروردین بود که سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین از اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» خبر داد و گفت: «در این طرح هر مسجد در سراسر کشور ساخت یک منزل مسکونی و هر کاسب تأمین یک کالای اساسی را عهده‌دار خواهد شد و مجموعه بانک‌های کشور، هر بانک یک مدرسه را تقبل می‌کنند».
طرحی که قرار است همه باهم در کنار بسیج سازندگی به ساخت و ترمیم منازل مردم سیل‌زده کمک کنیم.
به واقع جهاد همبستگی ملی؛ با هدف خدمت رسانی به محرومین و با همکاری بسیج سازندگی بنیاد مسکن و سایر ادارات مربوطه در مناطق سیل زده کشور آغاز شد و براساس آن جهادگران تا آخرین لحظه در کنار مردم سیل زده، برای بازسازی و بهسازی منازلشان تلاش خواهند کرد.
کریمی مسئول گروه جهادی شهدای هپکو که در روستای فوران  شهرستان خنداب مشغول خدمت رسانی هستند، در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: با همکاری بنیاد مسکن و بسیج سازندگی مشغول ساخت خانه‌های محرومین خسارت دیده از سیل اخیر هستیم.
وی با بیان اینکه سومین طرح در بخش مرکزی شهرستان را آغاز کرده‌اند، گفت: هر یک از این پروژه‌ها قرار است مزین به نام یک شهید شود.
مسئول گروه جهادی شهدای هپکو یادآور شد: جهادگران شرکت هپکو در هنگام بروز سیل نیز در مناطق لرستان و سرپل ذهاب اقدامات خود را در قالب خدمت رسانی به سیل زدگان در حد توان انجام داد و امروز هم در شهرستان خنداب با کمک در ساخت اسکلت‌های واحدهای مسکونی آسیب دیده، وظیفه خدمت رسانی خود را انجام می دهد.
آری طرح جهاد همبستگی ملی به خوبی ثابت کرده است که چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار ؛ کارکنان هپکو به رغم مشکلات متعددی که دارند ولی در امدادرسانی همان روحیه جهادی دوران هشت سال دفاع مقدس را دارند و برای امداد رسانی و التیام آلام هموطنان نیازمند خود همیشه اماده هستند.
سرهنگ‌ پاسدار علیرضا مهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب درخصوص اجرای طرح جهاد همبستگی ملی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: این طرح از چندی پیش از شهرستان خنداب آغاز شده است و تلاش داریم تا پیش از شروع فصل بارندگی کار ساخت و ساز واحدهای آسیب دیده از سیل اخیر را به اتمام برسانیم.
وی با تاکید بر اینکه اگر کمک و همکاری مردم و مسئولین باشد، می توانیم تا شروع فصل بارندگی منازل را تکمیل کنیم، افزود: در کل شهرستان یک‌هزار واحد آسیب دیده ساخته خواهد شد که از این تعداد کار ساخت ۶۰ واحد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را سپاه بر عهده دارد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب تصریح کرد: ساخت اسکلت دو واحد مسکونی به اتمام رسیده و به زودی کار ساخت اسکلت 7 واحد دیگر آغاز خواهد شد؛ باتوجه به روند کار به زودی با همکاری اردوهای جهادی بسیج سازندگی مرحله سفت کاری این واحدها نیز عملیاتی و براساس برنامه‌ریزی تا هفته آینده دو واحد تکمیل و تحویل داده خواهد شد.
سرهنگ مهدی ادامه داد: اصل و محور کار بسیج اردوهای جهادی است، انتظار داریم مردم منطقه وارد عمل شده و در قالب اردوهای جهادی ما را یاری رسانند چراکه مبلغ 60 میلیون تومان برای ساخت یک واحد 60 متری کفایت نمی کند.
وی خاطرنشان کرد: خیرین و مردم منطقه بیش از این پای کار بیایند و در حد توان خود ما را یاری رسانند.

 

 

 

 ،                                 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *