بازدید: 631 | تاریخ انتشار : 19 مرداد 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،کبریایی یکی از تولیدکنندگان نوشت‌افزار ایرانی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص تأثیرات توجه به این حوزه گفت: توجه به تولیدات داخلی و تمرکز در این حوزه دستاوردی‌هایی چون رونق تولید و همچنین ایجاد اشتغال و جلوگیری از خروج ارز را به همراه خواهد داشت.

کبریایی افزود: اگر به برخی از ظرفیت‌های موجود در کشور توجه شود می‌توان زمینه‌های لازم برای تولید و گسترش لوازم‌التحریر ایرانی را افزایش داد. به‌عنوان نمونه ظرفیت‌های موجود در کشور در حوزه محصولات پتروشیمی که می‌تواند زمینه‌ای برای تولید محصولاتی چون خط کش و تراش باشد یک نمونه است که اگر به این موارد توجه شود، اشتغال و رونق تولید علاوه بر لوازم‌التحریر در حوزه‌های مختلف ایجاد خواهد شد.

وی یکی دیگر از دستاوردهای این حوزه را گرایش مردم به سمت این محصولات عنوان کرد و ادامه داد: امروز مردم هستند که از بازار توقع جنس تولیدشده در داخل را دارند. نکته مهم در این حوزه این است که بازار جنس ایرانی را به مردم تحمیل نکرده بلکه مردم هستند که به این سمت گرایش و رغبت پیدا کرده اند و در بازار به دنبال خرید کالای ایرانی هستند.

این تولید کننده بیان کرد: رغبت مردم نسبت به لوازم التحریر تولید داخل لحظه به لحظه در حال افزایش است و نیاز داریم که برای مقابله با کالاهای وارداتی گرایش مردم به این سمت را افزایش دهیم و این مهم تنها با ورود رسانه ها و حمایت آنها و پرداخت صحیح و دقیق به این موضوع اتفاق خواهد افتاد.

وی اظهار کرد: در حوزه لوازم التحریر وارداتی از نمادها و شخصیت هایی استفاده می شود که مغایر با فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی است و تاثیرات منفی بسیاری را بر فکر کودکان و نوجوانان ما می گذارد. چند سالی است که نهضت استفاده از شخصیت ها و نمادهای ایرانی اسلامی به راه افتاده و این در راستای تقویت توجه کودکان و نوجوانان به قهرمانان ملی و مذهبی تاثیر گذار خواهد.

کبریایی ادامه داد: این نهضت مورد توجه مردم قرار گرفته است و مردم خودشان برای خرید این دست لوازمی که نماد های ایرانی و اسلامی بر آن نقش بسته تلاش می کنند و این محصولات را از بازار تقاضا دارند.

وی در خصوص کمک مسئولین دولتی و قانون گذار در این حوزه عنوان کرد: در خواست ما از مسئولین این است که فقط چوب لای چرخ تولید کنندگان نگذارند وگرنه ما کمکی نمی خواهیم همین که با تصمیماتشان مانند تغییر تعرفه ها شرایط را سخت نکنند کافی است. نیازی به کمک آنها نیست و خود تولید کنندگان می توانند این مسیر را با موفقیت طی کنند.

این تولید کننده لوازم التحریر ایرانی به لزوم تولید کاغذ در کشور پرداخت و خاطر نشان کرد: تولید کاغذ در کشور طی چهل سال گذشته مورد بی توجهی قرار گرفته است در صورتی که اگر به این سمت حرکتی صورت گیرد و اقداماتی انجام شود مطمئنا تاثیر شگرفی نه تنها در حوزه نوشت افزار بلکه در دیگر حوزه های مرتبط با کاغذ خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *