بازدید: 494 | تاریخ انتشار : 24 مرداد 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،امید محترمی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به اینکه یکی از مأموریت های اصلی بسیج سازندگی در زمینه اردوهای جهادی است، گفت: هدایت و سازماندهی گروه های جهادی از مهمترین وظایف در این بخش است که با ساماندهی و مشخص کردن وظایف گروه های جهادی به محرومیت زدایی در سایر مناطق استان مرکزی می پردازد.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی زمینه موثری در خودسازی برای افراد و به خصوص جوانان ایجاد می کند افزود: آنچیزی که در اردوهای جهادی توسط جوانان دنبال می شود ابتدا خودسازی برای ایجاد تحولات و به نوعی فتح خرمشهرها و در مرحله دوم دگر سازی که اطرافیان خود را با فرهنگ جهادی تحت تأثیر قرار می دهند و در پایان ساخت مناطق محروم است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی، آموزش کار تشکیلاتی را از دیگر اهداف اردوهای جهادی دانست و گفت: امروز آنچیزی که برای نسل جوان کشور نیاز است آموزش مدیریتی است چرا که این نسل در آینده می خواهد ارکان مدیریتی در کشور را به دست بگیرد و باید بداند چگونه تعامل با مسئولین داشته باشد و بتواند برای مردم خدمت رسانی کند.

وی با تأکید بر اینکه جهادگران خدمت بی منت به مناطق محروم را افتخاری برای خود می دانند افزود: امروز که دشمن با همه توان برای نا امیدی مردم پای کار آمده وظیفه بسیج پر کردن خلأ ها در کشور است و همانگونه که بسیجیان در طول این چهل سال انقلاب اسلامی همیشه در میدان های نبرد پیشتاز بودند امروز جهادگران بسیجی به عنوان سفیران کار و تلاش در خدمت رسانی پیشتاز هستند.

محترمی با بیان اینکه بیش از ۴۷۰ گروه جهادی شناسنامه دار در مناطق محروم استان مرکزی در حال خدمت رسانی هستند افزود: هرگروه با بیش از ۳۰ نفر اعضاء بسته به جغرافیای هدف در مناطق سازماندهی شده اند و طبق وظایفی که برای آنها تعریف شده در حوزه های عمرانی، پزشکی، خدماتی، فرهنگی و آموزشی فعالیت انجام می دهند.

وی با تأکید بر اینکه اردوهای جهادی همواره مورد عنایات مقام معظم رهبری بوده اند گفت: عناوینی همچون «سفیران کار و تلاش» و «مجریان آینده کشور» که ایشان برای جهادگران به کار می برند بسیار قابل توجه است و امروز باید حاکم شدن فرهنگ جهادی در کشور به یک اولویت مهم تبدیل شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی، بسیج سازندگی را همراه با دولت و در کنار مسئولین کشور دانست و بیان کرد: بسیج سازندگی به هیچ عنوان رقیب بخش خصوصی نیست بلکه هردو در کنار یکدیگر برای خدمت رسانی به مردم در کشور فعالیت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه جهادگران بسیجی از هیچ فرصتی برای خدمت رسانی به مردم دریغ نمی کنند خاطر نشان کرد: امروز چشم امید همه مردم به جوانان و به خصوص گروه های جهادی است و بدین جهت نسل جوان این کشور با همه توان و لحظه به لحظه را برای خدمت رسانی قدر بدانیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *