بازدید: 458 | تاریخ انتشار : 12 شهریور 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از  دیار آفتاب؛ شرکت صنایع آذرآب اراک در زمینی به مساحت ۳۷ هکتار قرار دارد و سطح زیر بنای کارگاههای اصلی آن متجاوز از ۷۰۰۰۰ مترمربع و کل کارگاههای مسقف جمعاً ۱۱۰۰۰۰ متر مربع را تشکیل می دهند.

کارخانجات شرکت آذرآب در پنج کیلومتری شهر اراک واقع شده و در میان راه آهن سراسری شمال ـ جنوب و جاده تهران ـ جنوب محصور است.

شرکت صنایع آذرآب که فعالیت خود را رسماً ازسال ۱۳۶۸ آغاز نمود با بهره برداری از ۸۹ میلیون دلار ماشین آلات وارداتی و بیش از ۵۰ میلیارد ریال تجهیزات و آموزش بیش از ۲۰۰۰ کارشناس و تکنیسین و کارگر ماهر در مدت کوتاه توانست با همکاری در طرحهای بزرگ ملی مانند ساخت دیگ های بخار نیروگاه حرارتی شهید رجایی، نیروگاه سیکل ترکیبی قم، نیروگاه شازند اراک، همچنین ساخت مخازن، مبدل ها و برج ها در پروژه های واحد روغن سازی پالایشگاه اصفهان، پالایشگاه گاز کنگان، مجتمع پتروشیمی اراک و پالایشگاه اراک نقش ارزنده ای را در توسعه صنعتی ایران ایفا نماید.

این شرکت که در حال حاضر دارای دو سهامدار عمده یکی از بخش خصوصی و دیگری بانک کشاروزی است، مدتی است که با مشکلات متعددی روبه رو ست و این مشکلات چندین بار کارگران را نسبت به شرایط کارخانه و وضعیت شغلی و حقوقی خود به اعتراض واداشته است.

با توجه به این که مدت زیادی از خروج کارگران هپکو از کارخانه و تجمع اعتراضیشان در میدان اصلی شهر، مقابل استانداری، مقابل دادگستری و حتی بستن دوباره ریل راه آهن نمی گذرد، این بار کارگران آذر آب به میدان اصلی شهر آمده اند و سعی دارند صدای اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند. این در حالی است که هفته گذشته با سفر وزیر صنعت به استان مشکلات این کارخانه بررسی شد و مقرر گردید که واگذاری این شرکت به شرکت مپنا در اولویت قرار گیرد.

همچنین نمایندگان کارگری و نمایندگان شهر اراک در مجلس معتقدند که مشکل اصلی آذر آب سهامدار آن است. بانک کشاورزی هیچ گونه توجهی به مسائل این شرکت نداشته و نسبت به آن بی رغبت است و همین موضوع باعث شده که مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت استعفا داده و این شرکت مسیر نامعلومی را طی کند.

نکته حائز اهمیت در مورد آذر آب که از سوی استاندار مرکزی و نمایندگان شهر مطرح شده است وجود یک قرار داد ۲۳ میلیون یورویی برای این شرکت بزرگ است که متاسفانه به دلیل عدم وجود شخص مشخصی برای مدیریت آذر آب و بی توجهی سهامدار این قرار داد بدون توجه رها شده است.

کارگران آذر آب خود را به خیابان های شهر رسانده اند تا صدای اعتراض را به گوش برسانند اما نکته قابل توجه این است که استاندار مرکزی آخرین بار در حضور وزیر صنعت طبق رای شورای تامین استان  با این دست تجمعات و اعتراضات کارگری اتمام حجت کرده بود و تذکر داده بود که در صورت بستن مسیرها توسط کاگران، با این دست تجمعات بنا بر رای شورای تامین برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *