بازدید: 434 | تاریخ انتشار : 22 شهریور 1398

به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام زمانی موسوی امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن عرض تسلیت شهادت امام سجاد(ع)گفت: امام سجاد(ع) در عصری می زیست که به خاطر جنایتهای یزید فضای سنگینی حاکم بود و دوران خفقان بود.


وی افزود: یکی از کارهای بسیار خوب امام سجاد(ع) و رویکرد خاصی که به کار بردند، ادامه حرکتی بود که از زمان پیامبراسلام(ص) شروع شد. امام سجاد(ع) واقعه عاشورا و حقایق آن را در قالب عزاداری بیان می کردند و اجازه ندادند که این واقعه فراموش شود؛ و در قالب دعا، مسائل اعتقادی و ولایت اهل بیت(ع) مطرح می کردند.

امام جمعه شهرستان خنداب تصریح کرد: در زمان امام سجاد(ع) که یک جامعه ویرانی بود انجام کار فرهنگی کار سختی بود و انتقال این موارد به سختی انجام می گرفت.  

حجت الاسلام زمانی موسوی ادامه داد: ۱۳۸۰ سال از واقعه عاشورا می گذرد اما هیچ نقطه ضعفی از هیچ نظراخلاقی، فرهنگی، نظامی،عبادت و بندگی در این واقعه وجود ندارد؛ امروزه افرادی که دنبال ملاک و معیار هستند باید واقعه و حرکت اباعبدالله الحسین(ع) را ملاک خود قرار دهند.
وی افزود: چندی پیش یکی از بازیگران به ساحت مقدس ابا عبدالله(ع) اهانت کرد و مرگ دروغین یک دختر را از شهادت امام حسین(ع) مظلومتر قلمداد کرد، از قوه قضائیه می خواهیم تا رسیدگی لازم را به این موضوع داشته باشند و اشد مجازات را در این مورد در نظر بگیرد؛ ما نباید از کنار این مسائل به راحتی عبور کنیم اگر نسبت به اعتقادات حرفی زده می شود باید مردم، هیئات مذهبی در خیابان ها عزاداری کنند .
حجت الاسلام زمانی موسوی بیان داشت: سلبریتی ها و برخی مسئولین در فضای مجازی درخصوص مرگ یک دختر شایعه پراکنی کردند و ورود زنان به ورزشگاه را از مطالبات این قشر مطرح کردند! آیا مطالبه زنان ما حضور در ورزشگاه است؟ مگر مشکلات  اقتصادی، معیشتی حل شده است و تنها این مطالبه باقی مانده است.
حجت الاسلام زمانی موسوی تاکید کرد: متاسفانه هر ساله در ایام عاشورا برخی از اتفاقات ضدفرهنگی را مشاهده می کنیم که از قوه قضائیه میخواهیم برخورد لازم را داشته باشد.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *