بازدید: 356 | تاریخ انتشار : 8 مهر 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،دوران دفاع‌مقدس به عنوان برگ زرینی از تاریخ کشورمان همواره مایه مباهات بوده و خواهد بود و آیندگان نیز افتخار خواهند کرد که در گذشته کسانی از همین کشور در سخت‌ترین شرایط و در شرایطی که انقلاب اسلامی تازه به پیروزی رسیده بود،در مقابل دشمن متجاوز ایستادند و نه تنها اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور در دست متجاوزان باقی بماند، بلکه آسایش و امنیت امروزی آنها نیز مدیون از جان گذشتگی ایثارگران و شهیدانی است که بی‌هیچ چشمداشتی، جان خود را در طبق اخلاص نهادند.
بی‌تردید دفاع مقدس ملت ایران برگرفته از نهضت انسان‌ساز عاشورا است و بر این اساس، رزمندگان اسلام همواره با تاسی از حضرت سیدالشهداء(ع) وجب به وجب از خاک میهن اسلامی دفاع کردند و همین تاسی از آن حضرت را در نوشته‌هایشان به ویژه وصیتنامه‌هایشان به وضوح مشاهده می‌کنیم.
حاج محمد بخشی از جانبازان جبهه مقاومت در همایش تجلیل از پیشکسوتان جبهه و شهادت در شهرستان خنداب گفت: برگزاری مراسمات یادواره شهدا نشان دهنده  این است که در مسیر شهدا هستیم و باید تلاش کنیم در مسیر ارزشها بمانیم . هشت سال دفاع مقدس باعث تثبیت نظام اسلامی شد و این امنیت و پیشرفت فعلی کشورمان حاصل خون شهدا و جانفشانی رزمندگان دوران دفاع مقدس است در طول هشت سال جنگ تحمیلی ما به خود باوری دست یافتیم که بر اساس این خود باوری توانسیتیم روی پای خود ایستاده و استقلالمان را حفظ کنیم

وی در ادامه به خصوصیات بارز شهدا اشاره کرد و افزود:تبعیت از ولی فقیه در همه وصیتنامه شهدا جلوه دارد، عشق و علاقه شهدا به رهبر و فرمانده شان از شروع انقلاب گرفته تاکنون در وصیت نامه شان نسبت به امام خمینی(ره) و امام خامنه ای متبلور است وبا همین عشق بوده که راهی جهاد و دفاع از حریم ولایت شدند. همه ما تا زمانی که گوش به فرمان رهبری باشیم دشمن نمی تواند کوچکترین ضربه ای به انقلاب ما وارد کند.

 ایشان حجاب را از دیگر وصایای شهدا عنوان کرد و افزود:حجاب یکی از مهمترین وصیت شهدا به ما بوده و در کنار تبعیت از ولایت فقیه و حفظ وحدت از جمله بیشترین تاکیدات شهدا در وصایا بوده است.
وی تصریح کرد: شهدای ایران اسلامی نشان افتخار را با ایثار و فداکاری خود برای همیشه در کارنامه عمل خویش و تاریخ انقلاب اسلامی ایران به ثبت رساندند.در مسائل مادی و دنیوی نفر آخر و در مسائل معنوی و جایی که باید از جان خود می گذشتند نفر اول بودند و برای دفاع از انقلاب با اخلاص و با شجاعت در مقابل دشمن ایستادند و از جان خود گذشتند.
وی بیان کرد: همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زنده نگه داریم که اگر فرهنگ ایثار در جامعه زنده بماند دشمن نمی تواند به عزت این ملت صدمه وارد کرده و انقلاب پایدار می ماند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *