بازدید: 934 | تاریخ انتشار : 8 آبان 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص علت اصرار و پافشاری دولت جهت تصویب FATF، گفت: متاسفانه قوه مجریه با داشتن دیدگاه اشتباه، تصور می کند می توان با تعامل با برخی موسسات بین المللی مشکلات کشور را بر طرف کرد در حالی که این لوایح توسط کشورهایی مدیریت می شود که خود مبلغ تروریست بوده و آنان را حمایت می کنند.

اصلی ترین اعضای FATF حامی داعش بودند

وی با اشاره به حمایت مالی داعش توسط کشورهای عضو FATF، گفت: اروپا و آمریکا که اصلی ترین حامیان گروه تروریستی تکفیری داعش بودند امروزه پرچم مبارزه با تروریست به دست گرفته و از اعضای اصلی گروه FATF هستند.

رضایی ادامه داد: ولی کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که همواره به مبارزه واقعی با تروریست پرداخته، احتیاجی به FATF نداشته و می تواند به صورت مستقل در راستای مقابله با حمایت مالی تروریست ها قدم بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: به نظر می رسد امروزه که شدیدترین تحریم های اقتصادی علیه کشورمان اعمال می شود، پیوستن به FATF باعث شود تا ریز معاملات بانکی ما در اختیار بیگانگان و دشمنان قرار گیرد و باعث شود تا حلقه فشار بر مردم تنگ تر شود، لذا به واقع پیوستن به این لوایح برای کشور ما به صلاح نیست و علت مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به همین دلیل است.

ورود به FATF و انجام ندادن الزامات آن، کشور را درگیر تحریم های بیشتر می کند

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیوستن به FATF الزاماتی دارد که قطعا به ضرر جمهوری اسلامی ایران است و کشور آن ها را انجام نمی دهد، لذا مورد تحریم های دوباره ای قرار می گیریم و پرونده های دیگری علیه کشورمان ایجاد می شود که مسئله را از چیزی که هست، پیچیده تر می کند. لذا اصرار دولت برای پیوستن به لوایح چهارگانه اشتباه بوده و کشور را در خطر بزرگی می اندازد.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *