بازدید: 516 | تاریخ انتشار : 24 آبان 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام زمانی موسوی امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص) گفت: نام پیامبر اسلام با قرآن کریم عجین شده است قرآن کریم میراث گرانبهای پیامبر اسلام است .در شرایط کنونی دنیا و در میان کشورهای مسلمان جای خالی معارف ناب اسلام مشاهده می شود ما باید از محتوای قرآنی برای شفای آلام و دردهای بزرگ امت اسلام طلب درمان کنیم تا بتوانیم گره های کور و لاینحلی که در میان مسلمانان است بتوانیم برطرف کنیم.
وی در ادامه گفت:اگر امت اسلام در مسیر هدایت و حقیقت ثابت قدم باشند و در مسائل اقتصادی، فرهنگی ، سیاسی  حدودی که پروردگار متعال ترسیم کرده است حرکت کنند یقینا خداوند متعال  موفقیت را به ما ارزانی خواهد داشت .
موسوی در ادامه با سفارش به وحدت گفت:همه باید  وحدت را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم .در هفته وحدت و ایامی که متعلق  به پیامبر اکرم(ص) است  شایسته نبود ریاست جمهور در سخنان خود باعث ایجاد اختلاف و تفرقه میان مردم باشند و صحبتهایی را بیان کنند  که در بین مردم ایجاد یاس و ناامیدی کند
وی ادامه داد: ریاست جمهور در ارتباط با مذاکرات بیان کردند که پیامبر اسلام در بعضی از وقایع و رخداد ها یک بار با کفار  پیمان بستند، کفار پیمان شکنی کردند و بار دوم مجدا پیمان بستند درحالی  که این چنین نیست اگر به تاریخ مراجعه کنیم در سال 6 هجرت وقتی صلح حدیبیه اتفاق افتاد پیامبر اکرم(ص) با یهود پیمان بستند آنها نقض پیمان کردند عکس العمل پیامبر بعد از نقض عهد پیمان مجدد نبود بلکه پیامبر آماده فتح مکه شدند در سال هشتم هجرت فتح مکه را رقم زدند
خطیب جمعه خنداب خطاب به مسئولین کشور افزود:چرا برای توجیه عملکرد خودتان در رابطه با مذاکرات، اطلاعات ناکافی و غیر کارشناسی شده بیان می کنید؟ چرا با اعتقادات مردم اینگونه رفتار می کنید ؟برای هموار کردن جاده مذاکرات  تا کجا می توانید از سرمایه یک ملت،ائمه اطهار(ع)، پیامبر اکرم(ص) مایه بگذارید ؟
امام جمعه خنداب در ادامه به سخنان ریاست جمهور در سال 70 اشاره کرد و گفت:ریاست محترم جمهور در سال 70 روبه روی لانه جاسوسی گفتند :" آنهایی که ذلیلانه پای میز مذاکره می روند آنها خائنند" . آیا ذلت نیست بعد چند سال هنوز دستاوردی از برجام ندیدیم؟
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *