بازدید: 400 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، دکتر ابوالفضل فخر الاسلام در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در موردثبت نام نامزدهای انتخابات گفت:فرمایشات گله‌مندانه مقام معظم رهبری در هجوم برای ثبت نام نامزدی نمایندگی مجلس با توجه به مسئولیت سنگین آن، یادآور نکات ارزشمندی در این شرایط می‌باشد.
وی گفت: در وهله اول خیلی از کاندیداها از وظایف و مسئولیت سنگین نمایندگی مجلس بی‌خبرند و نمی‌دانند قبول مسئولیت 80 میلیون نفر بسیار سخت و سنگین است. تصورات و حتی توهمات افراد در رأی آوری و موفقیت در این مسئولیت است که فکر می کنند همه مردم نسب به آنها اقبال نشان می دهند.
فخرالاسلام در ادامه به دستورات دین در خصوص پذیرفتن مسئولیت اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات قابل توجه بی خبری از دستورات دینی است. در نگاه اسلامی هرکس توانایی قبول یک مسئولیت را داشته باشد ولی نپذیرد مسئول است و اگر نتواند و بپذیرد هم مسئول می باشد.فضای آلوده‌ای که در انتخابات دوره‌های گذشته ایجاد شده و معمولاً برخی افراد پولدار، وابسته به کانون‌های ثروت و قدرت و یا افراد حقه باز و فریبکار با وعده‌های غیرعملی موفق شده‌اند، موجب دلسردی نخبگان و افراد خبره برای نامزدی شده است.
کارشناسی سیاسی در ادامه بیان کرد: خیلی از افراد حتی نمایندگان مجلس نمی‌دانند که در اسلام چیزی به نام قانون‌گذاری نداریم، فلذا نمایندگان مجلس فقط برای کشف قانون از متون فقهی و دستورات دینی و معارف اسلامی وظیفه دارند و این امر زمانی محقق می شود که کاندیداها کارشناس معارف دینی و اسلام شناس و آشنا به مبانی فقه و حقوق اسلامی باشند و در مرحله بعد داشتن تخصص، حداقل در یک حوزه مورد نیاز مجلس و کمیسیون‌های آن می تواند در تصمیم گیری های او مؤثر واقع شود.

فخرالاسلام تصریح کرد: در پایان از دانشگاهیان، فرهنگیان و نخبگان حوزه‌های مختلف درخواست می‌کنیم که برای کاندیداتوری مجلس ثبت نام نموده تا اینکه میدان را از لمپن‌ها و افراد بی‌سواد بی‌خاصیت بازستانند.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *