بازدید: 716 | تاریخ انتشار : 15 آذر 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تسلیت رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) به حدیثی از امام جواد(ع) اشاره کرد و گفت: امام جواد (ع) فرمودند :" هر کس عمه مرا در قم زیارت کند بهشت بر او واجب می شود.
وی در ادامه گفت: وجود با برکت حضرت معصومه (س) در شهر قم مرکز گردهمایی و محفلی است که حوزه های علمیه مراجع عظام و و مرکز عالم تشیع را به خود اختصاص داده است . از خداوند متعال می خواهیم شفاعت بانوی کرامت را نصیب همه ما بفرماید.
موسوی به دهم آذر سالروز شهادت شهید مدرس که روز مجلس نامگذاری شده است اشاره کرد و گفت: شهید مدرس به عنوان یک متدین سیاستمدار در دوران طاغوت و در یک محیط پر از خفقان با وجود همه سختی ها و کاستی ها که بر سر راهشان وجود داشت وظایف دینی و الهی خود را فراموش نکرد. همه باید از شخصیت متدین و سیاستمدار شهید مدرس به عنوان الگو درس بگیریم.
موسوی گفت: ما باید مجلسی که در ارتباط با امور بین المللی ، سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ،نظامی  در راس امور باشد را رقم بزنیم .افرادی انقلابی ، متخصص ، دلسوز، متعهد و پیگیر مشکلات مردم باشند را انتخاب کنیم  نه افرادی که خود فوق گرفتاری  باشند..طبق فرموده رهبر معظم انقلاب راه حل مشکلات کشور یک دولت جوان و انقلابی است " زمینه به وجود آمدن دولت جوان و انقلابی ، داشتن مجلس جوان و انقلابی است .
خطیب جمعه خنداب در ادامه گفت:گاهی افرادی که نامزد انتخابات  می شوند قول هایی به مردم می دهند که در شرح وظایف یک نماینده مجلس نیست. ما باید از نمایندگان مجلس مسائل کلان مملکتی از قبیل:اشتغال ، تولید ،توجه به ارزشها ، حرکت در گام دوم انقلاب به عنوان چشم انداز بلند ،توزیع عادلانه بودجه ، ریل گذاری صحیح قوانین کشور را بخواهیم ،اگر از یک نماینده رقص و پایکوبی و آزادی بخواهیم وضعیت معیشتی ما این خواهد شد که الان است .
امام جمعه خنداب تصریح کرد:مجلسی که امروز در راس کار است در راس امور نیست. در جریانات و رخدادهایی که در کشور به وجود می آید مجلس ما مجلس منفعل است .آیا خروجی مجلس ما با مجلس شهید مدرس یکی است ؟در بین نمایندگان چند نفر حاضر شدند به کمپین شفافیت آرا بپیوندند؟مقام معظم رهبری فرمودند :" کسانی که توانایی انجام مسئولیت را ندارند مسئولیت نپذیرند "این یک دین شرعی است .
وی بیان کرد:از مسئولین می خواهیم در این فرصت باقی مانده از عمر دولت همت خود را مضاعف کنند وبه کلام  مقام معظم رهبری توجه  کنند تا بتوانند  قدری از آلام و درهای مردم را بکاهند.l
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *