بازدید: 307 | تاریخ انتشار : 20 دی 1398
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام زمانی موسوی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته خنداب ضمن تسليت  ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سردار  رشید اسلام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سیمانی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامي در بیانیه خود دو گام را براي انقلاب اسلامي ترسیم كردند، گام اول و شروع انقلاب اسلامی با جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و شهادت خیل عظیمی از یاران انقلاب و فرزندان این مرز و بوم آغاز شد و این انقلاب را بیمه كرد.
وي ادامه داد: پروردگار متعال اراده کرده بود به واسطه شهادت سردار سرافراز اسلام شروع گام دوم نیز همانند گام اول نورانی باشد و خون شهدا مشعل هدایت شود.
خطیب جمعه خنداب تصريح كرد: اگر می خواستیم کار فرهنگی بزرگ در کشور انجام بدهیم باید سالها زمان صرف انجام آن می کردیم تا با صدها سخنراني بتوانیم بخشی از این ارزش های والای اسلامی را به اوج برسانیم اما در این ایام به برکت خون پاک شهیدان به ویژه حاج قاسم سلیمانی این ارزش ها به مراتب بيش از گذشته احیا شد .
موسوی حضور باشکوه اقشار مختلف مردمی در مراسم تشییع شهید سلیمانی و دیگر همرزمانش را بی نظیر دانست و گفت: اولین برکت خون شهدا, وحدت مثال زدنی اقشار مختلف جامعه بود در حقیقت در این مراسمات یک رفراندوم مقاومت داشتیم.
وی ادامه داد: از دیگر برکات خون شهدای این حادثه تروریستی این بود که زمینه ای شد تا گام آخر کاهش تعهدات هسته ای عزتمندانه برداشته شود.
وی افزود: برکت دیگر آن روشن شدن چهره پلید و جنایتکار دولت آمریکا و تقویت فرهنگ استکبارستیزی بود که به  شعارهای بعد از نمازها روح تازه ای بخشید و همچنین قطع امید از کدخدا و شیطان بزرگ بود افرادی که به آمریکا و غرب امیدوار بودند امیدشان از کدخدا قطع شد.
وی از دیگر برکات خون مطهر شهید را شکست هیمنه آمریکا عنوان کرد و افزود: شعار "مرگ بر آمریکا" در عمل محقق شد و با انتقامی که گرفته شد مرگی برای آنها در منطقه رقم خورد و مردم دنیا را به این باور رساند که می توان در برابر یاوه گویی های شیطان بزرگ ایستاد.
وی به سیلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران عین الجسد را به خوبی شخم زد و اجازه نداد که حرف رهبری روی زمین بماند.
وی افزود: باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهیم; بستر را برای رونق تولید و اشتغال فراهم کنیم; مردم انقلابی پتانسیل بسیار بزرگی هستند اگرتاکنون  به جای رفتن به سمت غرب از ظرفیت مردمی در حوزه اقتصاد استفاده می کردیم مسائل ما راحت تر حل می شد.
خطیب جمعه خنداب از وزیر آموزش و پرورش به خاطر گنجاندن زندگینامه شهدا و فرهنگ استکبار ستیزی در کتب درسی تقدیر و تشکر کرد.
امام جمعه خنداب از اقدام شهرداری و شورای شهر خنداب در نامگذاری بلوار اصلی و ورودی شهر به نام حاج قاسم سلیمانی تشکر و افزود توقع داریم این ظرفیت در روستاها نیز فعال شود و این نامگذاری ادامه پیدا کند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *