بازدید: 377 | تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام زمانی موسوی امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع) گفت : یکی از اعمال مهم و بهترین عبادات ما در شبهای قدر بهره مندی از سفره کمالات اهل بیت به ویژه در دعای جوشن کبیر است اگر کسی می خواهد خدا را آنگونه که هست بشناسد و رابطه انسان با پروردگار را دریابد باید به دعای جوشن کبیر ارجاع داد.
وی در ادامه به جلسه تصویری مقام معظم رهبری با هیات دولت اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف نظام اسلامی تامین نیازهای معاش و معاد مردم است همانطور که ما برای معاش و اقتصاد مردم طرح و برنامه ارائه می دهیم باید در رابطه با مسائل فرهنگی و ارزشی هم طرح و برنامه از طرف دولت باشد. باید حکومت و نظام و دولت اسلامی بتواند راهی برای به بهشت رفتن مردم هموارکند وگرنه اگر غیر از این باشد دولت ، دولت اسلامی نخواهد بود این زمینه سازی و بستر باید از جانب دولتمردان باشد.
وی در ادامه گفت: برای همه نیازهای مردم در چند ماه اخیر فکری شد اما تا زمانی که مقام معظم رهبری در این قضیه ورود پیدا نکردندصحبتی از مسائل فرهنگی به میان نیامد و مقام معظم رهبری این بحث را به عنوان نیاز مردم مطرح کردند .
موسوی گفت:در اوایل خرداد ماه بازگشایی دور جدید مجلس شورای اسلامی را شاهد خواهیم بود ،ما مردم شهرستان خنداب از نمایندگان محترم مجلس این تقاضا را داریم فارغ از هر گرایش سیاسی با حفظ وحدت در مجلس حاضر و از حقوق مردم دفاع کنند.
موسوی افزود: مهمترین چالشی که مجلس جدید با آن مواجه هست بحث معیشت و اقتصاد مردم است مهمترین مساله در این قسمت بحث قطع وابستگی ما به نفت است. بسیاری از مشکلات کشور ما، دست اندازی ها و تجاوزهای سالیان اخیر قبل و بعد انقلاب انجام شده است به خاطر وجود این بلای سیاه است .از طرفی امسال سال جهش تولید است از طرفی هم کاهش بی سابقه قیمت نفت را داریم با وجود این وابستگی جهش تولید اتفاق خواهد افتاد ؟لذا نمایندگان مجلس یک فکر اساسی بابت بحث قطع این وابستگی به نفت را داشته باشند کشورهایی که وابستگی بیشتر به نفت داشتند به همان اندازه مشکلاتشان بیشتر بوده است.
وی رفع موانع تولید و ممنوعیت واردات بی رویه ، جلوگیری از فرار مالیاتی ، جلوگیری از خام فروشی ، کمی و کیفی پالایشگاهها و صادرات غیر نفتی را بخشی از اقدامات و راه حل هایی دانست که برای عبور از این بزنگاه ،مجلس جدید باید به آن توجه کند.
خطیب جمعه خنداب خاطر نشان کرد:انتخاب جناب مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق را به فال نیک می گیریم. بعد از گذشت 6 ماه این اتفاق افتاد و مجلس عراق توانست این انتخاب را انجام دهند وباعث شد نقشه های شوم دشمنان وبه ویژه آمریکا و عربستان سعودی ناکام بماند.
موسوی حادثه تلخ هدف قرار گرفتن ناوچه کنارک را که باعث شهادت جمعی از سربازان این وطن شد تسلیت گفت و افزود : دشمنان حق سوء استفاده از چنین اتفاقاتی را ندارند در همه رزمایشات و تمرین های نظامی احتمال بروز چنین حوادثی وجود دارد.
موسوی از صدا و سیمای استان مرکزی به خاطر پخش خطبه های نماز جمعه و سایر برنامه های فرهنگی تشکرکرد و افزود: باید در خبرگزاری ها و فضاهای مجازی به مسائل فرهنگی که بخش مهمی از زندگی ماست پرداخته شود.
امام جمعه خنداب ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل بنیاد مسکن استان گفت:هفته گذشته در رابطه با پیمان کاران بنیاد مسکن نکاتی که مطالبات مردم بود مطرح شد و با پیگیری های بنده و فرماندار شهرستان مدیر کل بنیاد مسکن در فرمانداری و دفتر امام جمعه حاضر شدند و مطالبی را در رابطه با مطالبات مردم بیان شد .باید از مسئولینی که پاسخگو هستند و از اتاقهای خود خارج و به صورت میدانی در میان مردم حاضر می شوند تشکر کنیم .
موسوی در پایان گفت:همزمانی که برای دفع ویروس منحوس کرونا دعا می کنیم باید برای دفع رژیم منحوس و کودک کش صهیونیست هم دعا کنیم و از خداوند می خواهیم هر دوی این ویروس ها یکجا ریشه کن بفرماید.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *