بازدید: 340 | تاریخ انتشار : 2 خرداد 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، حجت الاسلام زمانی موسوی، امام جمعه شهرستان خنداب در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشر گفت: سالروز آزاد سازی خرمشهر واقعه بسیار بزرگ در عرصه نظامی و سیاسی کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس است.
موسوی افزود:امسال سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر با روز قدس تقارن پیدا کرده است این تقارن پیام هایی دارد. مقام معظم رهبری فرمودند :"خرمشهرها در پیش داریم" یکی از این خرمشهر ها فتح قدس است ،قدس برای ما مسلمانان است ان شاالله قدس را فتح خواهیم کرد و در قدس نماز خواهیم خواند.
موسوی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری ، یادگار امام راحل را در نامگذاری روز قدس حفظ کردند و به جایی رساندند که اسرائیل از روز قدس وحشت دارند .به واسطه این نامگذاری عمیق و دقیق در آخرین جمعه رمضان و بعد از سپری کردن شبهای قدر که دلهای مسلمانان آماده پذیرش حق است امام راحل نامگذاری دقیق را انجام داده و گفتمان بزرگ را در جامعه اسلامی ایجاد کردند.
وی در ادامه گفت:. بزرگان ادیان و مذاهب حتی از دین یهود نیز در روز قدس راهپیمایی انجام می دهند ما با حزب کوچک صهیونیسم مواجه هستیم نه با دین یهود ،بسیاری از رسانه های غربی بین یهود و صهیونیست مغالطه می کنند تا مساله اصلی به فراموشی سپرده شود.
خطیب جمعه خنداب تصریح کرد: مقام معظم رهبری مطالباتی را از ملتها به ویژه نهاد های بین مللی داشتند، سازمان ملل و کشورهای عربی کجا هستید ؟ شماهایی که در مقابل کشورهای غیر عرب دم از بزرگی تبار عرب حرف می زنید اکنون از برادران عرب خود در فلسطین دفاع می کنید؟ چه کسی پاسخگوی هزاران خون به ناحق ریخته شده زنان و کودکان و جوانان فلسطینی است؟ به خاطر تعداد کشته شدگان ویروس کرونا آمار لحظه ای می دهند اما کسی پاسخگوی کشته شدن کودکان در یمن ، فلسطین به دست داعش و فرقه های تکفیری نیست؟ لذا مساله فلسطین مساله به چالش کشیدن وجدان های عموم مسلمانان و سایر ملل جهان است .
وی به حمایت های ایران از فلسطین اشاره کرد و گفت:ازافتخارات کشور ما فتح خرمشهر، هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد، ارسال ماهواره به فضا وارسال کشتی به دریای ونزوئلا است لذا ما با این پشتوانه های قوی و محکم وباپرچم سه رنگ مزین شده به نام پرودگار متعال ،حامی اول و جدی ملت مظلوم فلسطین هستیم و به این حمایت پایبند هستیم.
امام جمعه خنداب گفت : از زمانی که آیت الله رئیسی ریاست قوه قضائیه را بر عهده گرفتند نسبت به مبارزه با مفاسد اقتصادی اهتمام داشتند همه ما این عزم جدی مسئولان قضایی را شاهد هستیم و در مورد اخیرنیز دست مفسدان اقتصادی و مسئولان و نمایندگان فاسدی که در مجلس نفوذ کرده بودند و از اعتماد مردم سوء استفاده کرده بودند کوتاه شد. . ان شاالله در دور جدید شاهد مجلسی ارزشی، انقلابی و فعال خواهیم بود و خواسته همه مردم این است که اتحاد را سرلوحه کار خود قراردهند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *