بازدید: 363 | تاریخ انتشار : 6 مرداد 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،قدرت الله ابراهیمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب با اشاره به مشکلات موجود در حوزه آموزش این شهرستان گفت: یکی از معضلات بزرگ آموزشی شهرستان، مدارس کانکسی است. تعداد 9 روستای این شهرستان مدارس کانکسی دارند و به همین‌ منظور طی جلسات متعددی ظرفیت‌های مختلف شهرستان، استان و خیرین را بررسی و تصمیم به حدف مدارس کانکسی در روستاها گرفتیم.
وی با اشاره به وضعیت سایر مدارس مناطق روستایی این شهرستان افزود: در تعدادی از روستاها هم اگرچه مدارس کانکسی نیستند ولی شرایط اسفناکی داشتند به طوری که در زمان بارندگی آب در فضای کلاس ها روان می شود.
ابراهیمی ادامه داد: اصلاح مدارس شهرستان طبق اولویت بندی به سازمان نوسازی مدارس ارسال شد و مشکل روستای "شرشره" حل شد و مدرسه جدید ساخته شد؛ با تلاش های انجام شده برای جذب ظرفیت خیرین در روستای "میثم آباد" مدرسه در حال ساخت است که این قول را می دهیم تا ابتدای سال تحصیلی کانکس برداشته شود و دانش آموزان در مدرسه جدید مشغول به تحصیل شوند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب تصریح کرد: مدرسه ۶ کلاسه  شهید قاسم سلیمانی از پروژه های در حال احداث روستای "دهچال" است که از محل اعتبارات اداره کل نوسازی مدارس تامین شده و تا آغاز سال تحصیلی به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه شهر خنداب و جاورسیان نیازمند فضای آموزشی جدید هستند، افزود: مدارس دو روستای آقداش و دیزآباد با استفاده از ظرفیت خیرین فنداسیون ‌کامل شده و از اعتبارات منابع ملی مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به هر کدام اختصاص داده شده است اما تا ابتدای سال تحصیلی سال۹۹به بهره برداری نمی رسد.
ابراهیمی به ساخت مدرسه در روستاهای کرکان و دهسد اشاره کرد و گفت: اگر زمین مورد نیاز برای این امر تامین شود می توانیم در این روستاها نیز مدارس را تاسیس کنیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب با تاکید بر مشارکت خیرین در ساخت مدارس این شهرستان تصریح کرد: ایجاد پروژه‌های جدید برای آموزش و پرورش میسر نیست اما برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اعتباراتی در نظر گرفته شده است؛ همچنین خیرین درخواست داریم تا در حد توان در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.تا مدارس کانکسی به کلی از سطح شهرستان جمع آوری گردد
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *