بازدید: 352 | تاریخ انتشار : 20 شهریور 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،قدرت الله ابراهیمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب با اشاره به حضور دانش آموزان در مدارس و نگرانی خانواده ها از شرایط کرونایی گفت: تلاش ما حفظ سلامت دانش آموزان است لذا به خانواده ها این اطمینان را می دهیم که تمام پروتکل های بهداشتی در مدارس رعایت می شود.
وی افزود: در شرایط خاص کرونایی با اولویت حفظ سلامت و تندرستی جامعه دانش آموزی و معلمین, استمرار جریان آموزش, یادگیری و تربیت، آموزش حضوری, غیرحضوری و نیمه حضوری در شرایط قرمز, زرد و سفید در نظر گرفته شده بود.
ابراهیمی با اشاره به مزایا و معایب آموزش غیرحضوری گفت: آسیب جسمی از جمله اضافه وزن، چاقی، عدم یادگیری ارتباطات و شیوه تعاملات اجتماعی از جمله معایب این نوع از روش آموزشی است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب با تاکید بر اینکه اولویت ما حضور دانش آموزان در مدارس بود, ادامه داد: با بررسی تمام جوانب آموزش حضوری و غیرحضوری و در نظر گرفتن مزایا و معایب آن, در سطح کشور تصمیم به آموزش حضوری با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و اولویت سلامت جسمی و تندرستی دانش آموزان گرفته شد.
وی افزود: از جمله شروط برگزاری کلاسهای حضوری, تشکیل کلاس با نیمی از ظرفیت، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی مدارس هر روز پیش از حضور دانش آموزان، تهویه مناسب کلاس و محدود کردن زمان حضور دانش آموزان در کلاس است.
ابراهیمی تصریح کرد: آموزش و پرورش شرایط حضور دانش آموزان را فراهم کرد ضمن اینکه اجباری به حضور دانش آموزان نیست و اگر خانواده ای نگرانی دارد, اجباری به حضور دانش آموزان در مدارس نیست.
مدیر آموزش و پرورش خنداب با اشاره به آمار حضور دانش آموزان در سطح مدارس خنداب طی این چند روز افزود: آمار حضوری دانش آموزان در روز اول 22 درصد, روز دوم 48 درصد و در سومین روز بیش از 55 درصد بوده است که حکایت از اطمینان خانواده ها از رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس دارد.
ابراهیمی ادامه داد: در کنار آموزش حضوری از رسانه های نوشتاری, صوتی و تصویری و ارتباطات جمعی برای تکمیل فرآیند آموزش دانش آموزان بهره گرفته ایم.
وی با بیان اینکه شبکه شاد تنها پلتفرم مورد تایید آموزش و پرورش است, گفت: ضمن رایگان بودن سیم کارت شاد برای دانش آموزان, امکان  دسترسی به فضاهای دیگر مجازی را نخواهند داشت و این امر موجب اطمینان بخشی برای خانواده هاست.
وی افزود: برای دانش آموزانی که هیچ دسترسی به اینترنت ندارند, آموزش از طریق شبکه آموزش و شبکه چهار رسانه ملی اتفاق می افتد.
ابراهیمی یادآور شد: در تمام مدارس مودم ویژه شاد نصب خواهیم کرد تا همه دانش آموزان روستایی بتوانند اینترنت رایگان استفاده کنند. هر چند ممکن است نتوانیم پوشش 100 درصدی داشته باشیم.
وی افزود: تلاش بر این بوده که عدالت آموزشی رعایت شود لذا در مناطقی هم که تعداد دانش آموزان کم است, معلمین حضور دارند.
مدیر آموزش و پرورش خنداب تاکید کرد: ادامه حضوری و غیرحضوری بودن آموزش بستگی به تصمیمات ستاد ملی کرونا دارد.
وی خاطرنشان کرد: در تمام مدارس باید شورای مدرسه متشکل از مدیر مدرسه، دهیار و بهورز برگزار شود تا شرایط را در شرایط کرونایی ارزیابی و تصمیم متناسب را بگیرند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *