بازدید: 308 | تاریخ انتشار : 28 آبان 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از دیار آفتاب؛ امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در تشریح اقدامات انجام‌شده این سازمان در طی یک سال و نیم گذشته و تشریح برنامه‌های هفته گرامیداشت بسیج در جمع خبرنگاران گفت: بسیج سازندگی سپاه روح الله در طی یک سال گذشته با محوریت محرومیت زدایی، اشتغال زایی، اقتصاد مقاومتی ، گروه های جهادی و مقابله با بیماری کرونا به طور عملیاتی وارد میدان شده که در طی این مدت اقدامات چشمگیری در این راستا انجام داده و در این مسیر توانسته با اتکا به اندیشه جهادی و انقلابی جوانان زیادی را برای تحقق شعار "ما می توانیم" وارد میدان کند.

ساماندهی ۱۱۵۰ گروه جهادی فعال در استان

محترمی اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه های جاری بسیج سازندگی سازماندهی، هدایت و پشتیبانی افراد در قالب گروه های جهادی است که تاکنون توانسته بیش از یک هزار و  ۱۵۰ گروه جهادی فعال را سازماندهی کنیم که برآمده از اقشار مختلف مردم هستند و در عرصه های مختلف عمرانی ، بهداشتی، پزشکی ، خدماتی ، کشاورزی ، درمانی ، صنعتی و سایر فعالیت ها خدمات تخصصی به مردم ارائه می کنند.

وی ادامه داد: گروه های جهادی در طی این چند سال به خوبی نشان داده اند که کانون تربیت مدیران و آینده سازان دلسوز کشور هستند و لذا بسیج سازندگی یک برنامه محوری که در دستور کار خود دارد تقویت این گروه ها برای آمادگی در عرصه های مختلف است.

تشکیل ۵۵۰ صندوق اشتغال زایی بر پایه مردم محوری و مسجد محوری

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی در همین راستا بسیج سازندگی برای لبیک به فرمان معظم له اقدامات مختلفی را در دستور کار خود گذاشته که مهمترین آنها تشکیل ۵۵۰ صندوق اشتغال زایی بر پایه مردم محوری و مسجد محوری است که مهمترین هدف تشکیل آنها مردمی کردن اقتصاد است.

وی با اشاره به اینکه محور فعالیت های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی کمک به دولت با پشتیبانی و ظرفیت‌های مردمی در راستای تقویت تولید در کنار بازاریابی، برندسازی و آموزش گام بر می دارد افزود: در ۱۴عرصه پرورش ماهی، مرغ، شترمرغ، دام ، بوقلمون، کشت گیاهان دارویی، زعفران، باغات داربستی انگور، زنبورعسل و سایر موارد توانسته بیش از ۶۷۰ فرصت شغلی در طی یک سال گذشته در سطح استان ایجاد کند.

محترمی بیان کرد: در طی یک سال گذشته آنچیزی که در خصوص پروژه های محرومیت زدایی در دستور کار قرار گرفت رویکرد آب و اشتغال بود که اجرای کانال کشی آب کشاورزی، لایروبی قنوات، لوله‌گذاری زمین‌های کشاورزی، لایروبی رود آب‌ها، ساخت استخر ذخیره آب، ساخت زمین‌های ورزشی روباز، اجرای پروژه‌های انتقال آب شرب و غیره بخشی از این فعالیت‌ها است که بیش از ۶۴۰ پروژه در این راستا به بهره‌برداری رسید.

توزیع ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ماسک بهداشتی و ۱۹۰ هزار بسته کمک مؤمنانه در ایام کرونا

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا بسیج سازندگی از ابتدای شیوع بیماری تمام‌قد به میدان آمد که اقدامات بسیار چشمگیری در این راستا انجام داد که مهمترین آنها تولید و توزیع ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ماسک بهداشتی و ۱۹۰ هزار بسته کمک مؤمنانه برای نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا بود که این اقدامات همچنان ادامه خواهند داشت و بیش از ۱۲۰ گروه جهادی در استان برای عملیات ضدعفونی و گندزدایی در استان مرکزی با هماهنگی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان سپاه سازمان‌دهی شده اند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای کمک به تسهیل ازدواج زوج های جوان، بسیج سازندگی با تهیه جهیزیه‌ها که همه از کالای ایرانی هستند توانسته گام مؤثری در این راستا بردارد که تاکنون یک هزار و ۱۰۰ سری جهیزیه تحویل زوج‌های جوان در سطح استان شده است.

محترمی اضافه کرد: احداث ۳۰۰ واحد مسکونی برای محرومین از دیگر اقدامات بسیج سازندگی در طی یک سال گذشته است و خوشبختانه جهادگران بسیجی در طی این سال‌ها نشان داده اند نماد عینی امدادهای الهی بر روی زمین هستند و آمادگی هرگونه خدمت رسانی بی منت به مردم و ولی نعمتان در هر نقطه ای را دارند.

بهره‌برداری از ۱۸۱ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در هفته بسیج

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برنامه‌ریزی‌های خوبی برای بهره‌برداری از پروژه‌ها انجام‌شده که بسیج سازندگی از اول آذرماه تا پایان هفته بسیج برنامه‌های خوبی در نظر گرفته که ۲ آذر ویژه‌برنامه استان مرکزی در سطح کشور است که برنامه‌ها با حضور مسئولین کشوری انجام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸۱ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در هفته بسیج توسط بسیج سازندگی در سطح استان به بهره‌برداری می‌رسد که در قالب افتتاح واحدهای مسکونی محرومین، پروژه‌های آبرسانی ، پروژه های عمرانی و سایر برنامه های دیگر خواهد بود که نهضت کمک مؤمنانه در سطح استان باقوت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *