بازدید: 435 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،محمد کوهی سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: از اسفندماه سال گذشته که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد همه غافلگیر شدند.

کوهی با بیان که اینکه آموزش‌وپرورش یکی از بخش‌های بود که خیلی تحت تأثیر این ویروس قرار گرفت افزود: برای حل مشکل آموزش نیاز به همکاری همه ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف است تا با کمتری مشکلی این دوران را سپری کنیم.

وی با اشاره به مزیت‌های آموزش تلویزیونی اظهار کرد: به دلیل پوشش صددرصدی که تلویزیون دارد اگر آموزش از طریق صداوسیما به خوبی فرهنگ‌سازی می‌شد بسیاری از مشکلات قابل‌حل بود.

سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب افزود: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های ارتباطی در برخی از مناطق و هزینه‌های بالا گوشی‌های هوشمند نقش صداوسیما در آموزش دانش آموزان می‌توانست مهمتر و فراگیرتر باشد و جدی‌تر به برنامه‌های آموزشی توجه کنند تا با هزینه کمتر شاهد پوشش بهتر و بیشتر تحصیلی فرزندان باشیم.

کوهی بیان کرد: با تصمیم کارشناسان استانی قبل از قرنطینه سراسری تعدادی از ملمان شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت نوبتی در برخی مدارس فاقد اینترنت حضور یافتند و برخی معلمان جزوات آموزشی را تهیه و در اختیار دانش آموزان قراردادند و تعدادی از همکاران نیز به‌صورت تلفنی با دانش آموزان در ارتباط هستند.

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان خنداب افزود: در اوایل آبان ماه  ۳۸ مدارس شهرستان که فاقد اینترنت بودند مجوز حضور داشتند و دانش آموزان به صورت نوبتی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در کلاس حضور داشتند و خوشبختانه برای هیچ دانش آموزی مشکل خاصی پیش نیامد.

کوهی اضافه کرد: به هر شکلی که در توان داریم تلاش کردیم که آموزش و پرورش نقش خود را به درستی انجام دهد و مطمئن هستیم که همه باید بیشتر از این در صحنه باشند.

وی تصریح کرد: این راهکارها برای دانش آموزانی که در روستاهای فاقد اینترنت هستند مسکنی بود که از تحصیل فاصله نگیرند. در  دو هفته قرنطینه سراسری مدارس شهرستان نیز تعطیل هستند اگر این دو هفته با نتیجه خوب سپری شود و همکاری مردم و پیگیری مسئولین شرایط به سمت بهبودی پیش رود با مجوز ستاد مقابله با کرونا همکاران ما آمادگی دارند در مدارس در زمان های کوتاه به صورت حضوری شروع به کار کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *