بازدید: 203 | تاریخ انتشار : 28 بهمن 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به طرح جهش تولید در مسکن گفت: طرح جهش تولید در حوزه مسکن در دستور کار مجلس و در صحن علنی قرارگرفته و مجلس شورای اسلامی عزم خود را جزم کرده که در حوزه مسکن اقدامی اساسی انجام دهد و مسکن مردم را سامان دهد.

وی افزود: متأسفانه در سالیان گذشته و خصوصاً دولت فعلی در حوزه مسکن اقدام و طرح خاصی برای تأمین نیاز مردم انجام‌نشده و با یک چالش جدی در این حوزه روبه‌رو هستیم و این چالش امروز آسیب‌های زیادی به مردم وارد کرده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس اظهار کرد: تقاضای بسیار زیاد مردم و عدم برنامه مؤثر توسط دولت از مهمترین دلایل ایجاد چالش در حوزه مسکن است و دولت در این خصوص وعده‌های زیادی به مردم داده اما هیچ‌کدام عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در مقطعی این دولت طرح مسکن مهر را به سخره گرفتند، افزود: دولتی‌ها گفتند ما طرحی داریم که خیلی بهتر از مسکن مهر که آن را قوطی کبریت عنوان کردند است و شخصی که چند سال وزیر بود افتخار می‌کرد که پنج سال است یک واحد مسکن افتتاح نکرده است و این فاجعه است که موجب خسارت‌های زیادی در حوزه مسکن شده است.

سلیمی با تأکید بر اینکه مجلس برای تأمین مسکن مردم با جدیت وارد میدان شده، گفت: یکی از طرح‌های مجلس طرح رونق و جهش تولید در مسکن است که اگر مشکلی به وجود نیاید هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد که بعد از تأیید شورای نگهبان دولت باید در اجرای آن همت و اراده خود را به میدان آورد.

وی بیان کرد: طرح جهش تولید در مسکن چند بحث اصلی دارد که موضوع زمین مسئله مهم آن است که زمین ارزان‌قیمت به شکل ۹۹ ساله در اختیار قرار بگیرد و اگر دولت آن را به‌خوبی اجرا کند قطعاً تحولی جدی در حوزه زمین در کشور شاهد خواهیم بود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه تأمین مالی صندوق ملی مسکن را هدف‌گذاری کرده‌ایم که بانک‌ها موظف شده‌اند حجم زیادی از تسهیلات مناسب را در این بخش بیاورند و این قطعاً راهگشا خواهد بود.

وی بابیان اینکه متأسفانه بانک‌ها در طی این سال‌ها فقط یک درصد از تسهیلات حوزه مسکن را به متقاضیان پرداخت کرده‌اند، گفت: این‌یک معضل اساسی است که برای خروج از این معضل تشکیل صندوق ملی مسکن را در دستور کارداریم و البته دستگاه‌هایی همچون آب، برق، گاز و وزارت ارتباطات باید در این خصوص مسئولیت‌های خود را به‌درستی انجام دهند.

سلیمی با اشاره به اینکه معضلی که امروز در حوزه مسکن شاهد آن هستیم نتیجه کم‌کاری‌های دولت است،گفت: در خصوص طرح ملی مسکن دولت تاکنون اقدامی جدی انجام نداده و متأسفانه تنها در حد حرف بوده و فقط هزینه‌ها را از مردم دریافت می‌کنند و تعهدات آن برای دولت بعدی می‌ماند و به جای اینکه این طرح را هشت سال گذشته انجام دهند آن را به ماه‌های آخر واگذار کردند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در خصوص طرح اقدام ملی مسکن اقدامی هنوز دیده نمی‌شود و در برخی از شهرها هنوز زمین آن آماده نشده و درواقع این دولت در حوزه مسکن در عمل، اقدامی انجام نداده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *