بازدید: 399 | تاریخ انتشار : 29 بهمن 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از دیار آفتاب؛حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز آئین اختتامیه این جشنواره گفت: جشنواره ابوذر اتفاق ارزنده و مبارکی است که اولین دوره آن به همت بسیج رسانه استان مرکزی رقم خورده است.

وی با اشاره به نام گذاری این جشنواره به نام «ابوذر» افزود: این عنوان بسیار شایسته است چرا که ابوذر غربت و تنهایی را پذیرفت اما برای روایت و رساندن پیام حق و ترویج فرهنگ ولایت از پای نیفتاد و این مجاهدت ابوذر یک الگو و اسوه شد، صداقت و پایمردی ابوذر و سرسختی او در مقابل ظالمان باید در همه ی اعصار و امروز الگوی ما قرار گیرد.

دانشی ادامه داد: زمانی که کار و عرصه ای با حضور و عزم و ارده بسیجی آمیخته شود ماندنی تر و نافذتر است چرا که در کار بسیجی مانند کار ابوذر شجاعت و پاکی موج می زند و این باید برای اهل رسانه چراغ راه باشد و امیدواریم بسیج رسانه همت کند و این جشنواره همانطور که گفته شد استمرار داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی همچنین سهم استان مرکزی از برگزاری جشنواره ها و رویدادهای کشوری را کم عنوان کرد و گفت: سهم ما از جشنواره های بزرگی همچون جشنواره مطبوعات، کتاب سال و مواردی از این دست سهم خوبی نبوده و نمی دانیم که چرا، اما انچه سهم فرهنگ و ارشاد بوده می پذیریم که کم کاری شده است.

دانشی اظهار کرد: در تلاش هستیم تا جشنواره های مختلف احیا شود و در سال جاری علیرغم محدودیت های کرونا اولین دوره کتاب سال استان و نمایشگاه سراسری کتاب را بصورت مجازی برگزار کردیم؛ استان مرکزی با این همه مفاخر و ظرفیت های فرهنگی، صنعتی و اقتصادی شایستگی دارد که در صدر باشد کما اینکه در برخی عرصه ها در صدر هستیم اما در جاهایی کم و کاستی وجود دارد که جامعه مطبوعاتی و رسانه ها باید مطالبه گر باشند و با تعهد دلسوزانه کار را به پیش ببرند.

رسالت رسانه امروز برجسته سازی دستاوردها و مطالبه برای رفع نقایص است

حجت الاسلام مهدی عباسی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: امروز دشمنان در جبهه باطل در اینکه ما را زمین گیر کنند متفق القول هستند و هزاران رسانه دیداری، شنیداری و شبکه های ماهواره ای هجمه می کنند تا صدای حق به گوش دنیا نرسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خطاب به اصحاب رسانه ادامه داد: شما هستید که می توانید صدای حق را به ملت های آزادی خواه برسانید؛ ما به آینده بسیار امیدواریم و این صرفا یک نگاه خوشبینانه نیست چرا که مسیر طی شده توسط انقلاب اسلامی در طول ۴۲ سال مسیری است که جوامع عادی دیگر در طول ۳۰۰ سال هم نمی توانند طی کنند.

عباسی با بیان اینکه دشمن نقایص را با ابزار رسانه چند برابر نشان می دهد و دستاوردها را کتمان می کند خاطرنشان کرد: بزرگترین رسالت ما امروز این است که دستاوردها را برجسته و نقایص را برطرف کنیم.

بسیج رسانه بر اساس تکلیف باید زمینه را برای رشد هرچه بیشتر رسانه های استان از نظر تخصصی و محتوایی فراهم کند

احسان ربیعی مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی گفت: خداوند متعال را شاکریم که به ما توفیق خدمت در یکی از مهم‌ترین عرصه‌های جهاد برای انقلاب اسلامی را عطا کرد و امیدواریم در این عرصه بتوانیم در راستای اهداف عالی انقلاب اسلامی موثر گام برداریم.

 ربیعی اظهار کرد: سازمان بسیج رسانه بر اساس تکلیف و مسئولیتی که بر دوش دارد باید زمینه را برای رشد هرچه بیشتر رسانه های استان از نظر تخصصی و محتوایی فراهم کند.

وی ادامه داد: انشاء الله خود اصحاب رسانه و مسئولین هم پای کار بیایند تا بشود ظرفیت‌های مردمی را به طور کامل پای کار جهاد رسانه‌ای برای انقلاب اسلامی آورد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان مرکزی گفت:

در همین راستا جشنواره رسانه‌ای ابوذر به منظور بهتر دیده شدن آثار رسانه های استان و همچنین فعالان فضای مجازی در حیطه رسانه های حرفه ای و مردمی تدارک دیده شد که تاکنون ۶ دوره در سطح کشور برگزار شده و این نخستین دوره جشنواره ابوذر استان مرکزی است که امروز اختتامیه آن برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره هر ساله آثار تولیدی در فاصله زمانی آذر هر سال تا آذر سال بعد را دریافت و داوری می کند که آثار برتر هر استان در جشنواره استانی تقدیر می‌شوند و آثار برگزیده به دبیرخانه تهران ارسال می گردد.

ربیعی گفت: البته طی دو سال اخیر امکانی فراهم شد تا از طریق سایت ابوذر بهترین آثار مستقیم به دبیرخانه تهران هم ارسال شوند که این مساله ارسال هم زمان آثار به دبیرخانه استانی و دبیرخانه تهران می تواند به خود شما کمک شایانی نماید.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *