بازدید: 28 | تاریخ انتشار : 3 اسفند 1399
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از راه‌اندازی موسسه امدادگران عاشورایی در اراک خبر داد و گفت: امیدواریم با فعالیت این موسسه قدری از زخم بیماران کاسته و به گفته مقام معظم رهبری طوری عمل کنیم که بیمار جز رنج بیماری، درد دیگری را متحمل نشود.

وی افزود: با توجه به اینکه در اراک مجمع خیرین حوزه سلامت باقدرت در حال فعالیت است، فعالیت‌های این مجموعه باید در کنار مجمع خیرین و به‌نوعی در یک مسیر با مجمع خیرین حرکت کند.

وی با اشاره اینکه باید در خور و شایسته نام این موسسه خیریه گام برداریم، تاکید کرد: باید برای ادامه دار بودن فعالیت های این مجموعه منابع پایداری را تعریف کرده و وظایف را کمی گسترده تر از سایر خیریه ها بنگریم.

جمالیان گفت: باید در این موسسه پیشگیری را بر درمان مقدم تر و ارجح تر بدانیم و در این مسیر گام های موثری برداریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: بسیاری از مردم به دلیل گرانی برخی از مراحل درمان و پزشکی، انجام بسیاری از امور اولیه که ممکن است به درمان منجر شده و نیازی به درمان های بعدی نباشد را به تعویق می اندازند.

وی یادآور شد: اساسنامه و اهداف و برنامه های این موسسه باید برای دستگاه ها و خیرین و مردم تشریح و تبیین شود تا شاهد کمک های مستمر و پایدار باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی با تمام توان در خدمت این موسسه و اقدامات خیر خواهانه این موسسه است و از تمام ظرفیت ها استفاده خواهد کرد.

جمالیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی یک استان صنعتی است، هیچ حمایتی از بیماران حوادثی این حوزه نمی شود و با توجه به اینکه هزینه های بسیار زیادی را نیز متحمل می شوند، نیاز است یک موسسه به این بخش از بیماران نیازمند نیز بنگرد و دست این عزیزان را بگیرد.

رییس موسسه امدادگران عاشورایی استان مرکزی هم در این جلسه رسیدگی و کمک به بیماران سرطانی را از جمله اهداف مهم تأسیس این مجموعه برشمرد و گفت: این موسسه در اکثر استان‌ها راه‌اندازی شده و با کمک خیرین و مردم مومن و یاری دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه های اجرایی، قصد دارد اقدامات بزرگی در کاستن آلام بیماران سرطانی و خانواده های آنها انجام دهد.

رحیم عبدی افزود: این موسسه دارای پشتوانه بسیار قوی و قابل اعتماد برای مردم است و تمام پیش بینی ها برای نظارت دقیق به کمک ها و جمع آوری وجوه مردم انجام گرفته است.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *