بازدید: 121 | تاریخ انتشار : 12 فروردین 1400
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،میرمهدی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: قبل از نظام جمهوری اسلامی، نظام شاهنشاهی بود عده ای حکومت را به دست گرفته بودند و مردم نقشی در تعیین سرنوشت خود  نداشتند و همه مردم  به دنبال تشکیل حکومتی بر اساس ضوابط اسلامی بودند.

میرمهدی اظهار کرد: در روز دوازدهم فروردین  سال ۱۳۵۸  اولین انتخابات سراسری برای اصل نظام جمهوری اسلامی در کشور برگزار شد و ۹۸.۲ درصد مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی رای "آری" دادند.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات  بر اساس جمهوری اسلامی، قانون اساسی تدوین شد و مردم به قانون اساسی رای دادند و بر اساس این قانون، رئیس جمهور و نماینده های مجلس را مردم انتخاب می کردند.

میر مهدی در ادامه بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی نظام جدیدی است که بر اساس قوانین اسلام مطابق با فطرت انسان ها شکل گرفته است و نظام دیکتاتوری را قبول ندارد،به همین دلیل همواره با دشمنی دشمنان مواجه شده است و با فراز و نشیب های زیادی مواجه بودیم و هستیم و خواهیم بود و در تمام توطئه ها ، جنگ های نظامی و اقتصادی و تحریم ها ، مردم مدافع اصلی نظام بودند.

این کارشناس مذهبی گفت: تا به حال این  نظام با تمام مشکلات توانسته است برای اولین بار در تاریخ، ایران را متحد و یکپارچه نگه دارد و به عنوان یک حرکت بسیار موثر در دنیا مطرح باشد.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی به مسئله مدیریت و نحوه انتخاب مردم مرتبط  است،امیدواریم  در انتخابات آینده  مردم کسانی را برای مدیریت کشور انتخاب کنند  که پایبند به قانون و نظام جمهوری اسلامی باشند.

  میر مهدی در پایان خاطر نشان کرد:تمام  اقوام ایرانی مسلمان و غیرمسلمان ،این نظام را به عنوان نظامی که مدافع منافع آن هاست قبول دارند و حمایت کرده اند و این حمایتها ادامه خواهد داشت . از مردم می خواهیم در انتخابات با دقت بیشتر شرکت کنند تا مدیریت جدید و کارآمد، مشکلات اقتصادی را با برنامه ریزی حل کند .

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *