بازدید: 183 | تاریخ انتشار : 17 فروردین 1400
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،علیرضا نظری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، ضمن انتقاد از عدم اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جاری گفت: در آذرماه نهایتاً اصلاحیه قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی به دولت ابلاغ شد و چون شامل قیمت‌گذاری سال ۹۹-۱۴۰۰ هم می‌شود قرار بوده که بر این اساس تعیین نرخ گندم برای سال زراعی جاری نیز انجام شود.

نظری ادامه داد: الآن نزدیک برداشت محصول هستیم و در برخی استان‌ها ظرف چند روز آینده برداشت گندم آغاز می‌شود و این در حالی است که دولت موظف بوده است از زمان ابلاغ قانون را اجرا کند و جلسات قیمت‌گذاری را پیش ببرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: اخباری که ما داریم حاکی از آن است که آقای روحانی به دنبال طفره رفتن از اجرای این قانون هستند و مخالفت‌های شدیدی با وزیر کشاورزی که پیگیر اجرای قانون بوده است داشته‌اند.

وی افزود: در جلسه اخیر کمیسیون کشاورزی نیز یکی از موضوعات مطرح‌شده همین بحث قیمت‌گذاری محصولات اساسی به‌خصوص گندم بود چراکه وقتی مجلس قانونی را تصویب کرده باید هم پیگیری کند تا اجرا شود، دو نفر از نمایندگان که به‌عنوان ناظر مجلس در شورای ۱۰ نفره قیمت‌گذاری حضور دارند مأمور شدند که با جدیت این جلسات را پیگیری کنند تا این قانون برای سال زراعی جدید هم به نتیجه برسد.

نماینده مردم خمین خاطرنشان کرد: در هر صورت چه آقای روحانی خوششان بیایید یا نه آنچه در مجلس مصوب شده و مسیر خود را طی کرده قانون است و باید اجرا شود، الآن زمان برداشت نزدیک است و حتماً باید دولت در زمان باقی‌مانده این مسئله را تعیین تکلیف کند و نتیجه نهایی را ابلاغ کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *