بازدید: 444 | تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب، سرهنگ پاسدار محسن صادقی؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب به مناسبت هفته بسیج سازندگی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: بسیج سازندگی در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری گام برمی دارد و امروز بسیج سازندگی اولویت‌های اصلی کشور را برای خود به یک مأموریت و رسالت مهم تبدیل کرده است.

صادقی اظهار کرد: وضعیت معیشتی و اقتصادی ضرورتی را ایجاد کرده که بر اساس آن همه باید به یکدیگر کمک کنند تا این آسیب پیش آمده تبدیل به فرصت شود.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیج سازندگی ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار و اشتغال‌زا بوده است، شهرستان خنداب نیز توانسته است با استفاده از ظرفیت مردمی اهدافی را در جهت احیای سنت قرض‌الحسنه، تقویت مشارکت مردمی، محرومیت‌زدایی، ایجاد اشتغال، کار با مردم و کار توسط مردم دنبال کند.

راه‌اندازی ۴۹ صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی و مردم یاری در خنداب

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب با اشاره به نقش مردمی سازی اقتصاد در بسیج با ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه، گفت: تعداد  ۴۹ صندوق قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی و مردم یاری در شهرستان ایجادشده است که مجموعاً در سال ۱۳۹۹ ، ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات از  طریق صندوق قرض‌الحسنه به مردم پرداخت‌شده است .

صادقی تصریح کرد: همچنین در سال ۹۹ با همکاری بسیج سازندگی و کمیته امداد مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان  تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان پرداخت‌شده است که جمعاً  برای ۵۶ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم  شغل در حرفه‌های مانند مشاغل خانگی ازجمله تولید میوه خشک، صنایع‌دستی، تابلو فرش، دامپروری، زنبورعسل، کشت زعفران، گیاهان دارویی و پرورش دام‌های سبک و سنگین فراهم‌شده است.

توزیع ۱۳۴۰۰ بسته کمک مؤمنانه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خنداب به توزیع کمک‌های مؤمنانه در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص کمک‌های مؤمنانه، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۳۴۰۰ بسته کمک مؤمنانه به ارزش چهار میلیارد و ۶۹۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع‌شده است.

صادقی به فعالیت‌های بسیج سازندگی در عرصه پزشکی اشاره کرد و گفت: اعزام ۶ تیم پزشکی به روستاهای محروم و ارائه خدمات رایگان، ایجاد ۵ کارگاه تولید ماسک و ۲ کارگاه تولید گان، تولید و توزیع ۸۰ هزار ماسک و سه هزار گان، اجرای طرح شهید سلیمانی به کمک ۲۲ گروه جهادی در سطح شهرستان از جمله اقدامات بسیج سازندگی در عرصه بهداشت و درمان است.

ساخت ۴۶ واحد مسکونی برای افراد کم برخوردار

وی ساخت ۴۶واحد مسکونی برای افراد کم برخوردار، کمک به لای روبی و جدول‌گذاری قنات روستای قزل‌قلعه با مشارکت اهالی روستا، جدول‌گذاری قنات روستای نعمتیه، ساخت وضوخانه جهت مسجد صاحب‌الزمان روستای فوران، کمک به تکمیل واحد تجاری جهت ایجاد اشتغال را از جمله اقدامات بسیج سازندگی عنوان کرد.

صادقی گفت: ساخت سرویس بهداشتی مدرسه روستای غینرجه با مشارکت اهالی روستا و گروه های جهادی پایگاه های بسیج روستا، ساخت ده سرویس بهداشتی در روستاهای تابعه جهت افراد کم برخوردار، جدول گزاری قنات روستای سوزان و تعمیر خانه عالم روستاهای فوران، قالیباف و شهر خنداب از جمله اقدامات بسیج سازندگی است.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *