بازدید: 144 | تاریخ انتشار : 23 شهریور 1400
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان، گفت: این موضوع در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار گرفته و امیدواریم تا پایان مهر ماه تعیین تکلیف شود چرا که این حق قانونی معلمان و فرهنگیان است.

وی با بیان اینکه این مسئله از مجلس قبل در دستور کار بوده و هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: اگر ان شا الله در ماه آینده این موضوع به نتیجه برسد دولت ملزم به اجرای آن خواهد بود و شاهد بهبود وضعیت معیشتی معلمان خواهیم بود.

آصفری در پاسخ به این سوال که آیا جزئیاتی از افزایش حقوق معلمان مشخص شده است، گفت: رتبه بندی معلمان حق قانونی آنهاست ولی برخی گمانه زنی ها و انتظارات که این افزایش حقوق را تا ۸۰درصد حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها بیان می کنند با توجه به درآمدهای کشور امکان پذیر نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس برای بهبود سطح معیشتی و افزایش حقوق سایر اقشار جامعه مانند کارگران یا افراد با قرارداد پیمانی و ... هم برنامه ای دارد، گفت: مجلس یازدهم افزایش حقوق این اقشار را هم پیگیری می کند و شاهد بودیم که در سال جدید، ۲۵درصد به حقوق این اقشار اضافه شد و پایه حقوق به ۳میلیون و ۷۰۰هزار رسید. البته قبول داریم که این افزایش ها با توجه به وضعیت تورم و گرانی اصلا قابل توجه نیست.

نماینده مردم اراک در پایان خاطرنشان کرد: برای افزایشی بیش از این مقادیر، دولت باید با ارائه لایحه ای که با اصل ۷۵ مغایرت نداشته باشد، به مجلس درخواست بدهد تا توسط نمایندگان بررسی شده و معیشت کارگران را بهبود بخشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *