بازدید: 106 | تاریخ انتشار : 11 آبان 1400
به گزارش پایگاه خبری نسیم خنداب،به نقل از دیار آفتاب؛ سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در  نشست تنظیم بازار استان مرکزی گفت: متاسفانه نرخ رشد تورم نسبت به سال گذشته بالاتر است و شتاب رشد قیمت در استان به میانگین کشوری نزدیک شده که باید در نشست تنظیم بازار راهکار مناسب برای تعادل بخشی قیمت ها ارایه شود.

وی افزود: هنر استان مرکزی این بوده که سطح عمومی قیمت ها از میانگین کشوری پایین تر بوده و لذا از این به بعد هم باید برای این راهبرد تمرکز داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی بیان کرد: مرغ داران نباید محصول خود را بدون مجوز از استان خارج کنند و دستگاهای نظارتی باید کنترل بیشتری داشته باشند و لازم است جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان و سایر دستگاه های دیگر بر عرضه مرغ در سطح استان نظارت بیشتری داشته باشند.

۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده است

حمیدرضا اخوان معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در این نشست گفت: ۱۱۷ تن مرغ از  ۱۵ مهرماه تا ۹ آبان امسال در استان کشتار شده که ۹۰ تن آن در استان توزیع شده و همچنین ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در  هفت ماه اول سال انجام شد.

وی افزود: همچنین ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار قطعه جوجه سال گذشته شهریورماه در استان ثبت شده است و شهریور امسال نیز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام شده و وضعیت جوجه ریزی استان مطلوب است و باید در عرضه نظارت بیشتری صورت گیرد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار کرد: متأسفانه ۲۰۰ تن مرغ زنده از ۱۰ مهر ماه تا پنج آبان از استان بدون مجوز خارج شده که پیگیری آن درحال انجام است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۶۶ واحد تولید تخم مرغ در استان مرکزی فعالیت دارند که ۲میلیون و ۱۵۰ هزار قطعه مرغ در این واحدهای وجود دارد.

اخوان خاطر نشان کرد: در خصوص تخم مرغ شرایط فعلی مطلوب است و ۱۴۶ هزار تن تخم مرغ روزانه در استان مرکزی تولید می‌شود که ۴۰ تا ۴۵ تن نیاز استان را برطرف می‌کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *