بازدید: 890 | تاریخ انتشار : 30 آذر 1392
به گزارش نسیم خنداب : صبح امروز اولین جلسه شورای زکات سال 92 در دفتر امام جمعه شهر خنداب با حضور رئیس اداره زکات استان مرکزی برگزار شد

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین مجدی زاده امام جمعه شهر خنداب به اهمیت اصل انفاق و زکات پرداخت و بیان کرد افرادی زیادی هستند که در انجام واجبات عبادی اقدام می کنند ولی بحث زکات و اموال به میان میاید کنار می کشند.

وی تاکید کرد در شهر و روستایی که زکات پرداخته می شود بایستی مبالغ دریافتی به همان شهر یا روستا خرج شود تا تشویقی برای پرداخت کنندگان زکات باشد.

کریمی،رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان خنداب نیز در این جلسه به آمار دریافتی زکات در شهرستان اشاره کرد و گفت جمع آوری زکات در 4 فصل پرداخته می شود
کریمی در ادامه بیان کرد زکات دریافتی از مردم، طبق نظر عاملین زکات در محل مورد نظر خرج می شود.

زکی ئی رئیس اداره زکات استان مرکزی سیاست تشویقی زکات را بیان کرد و گفت:برای نهادینه کردن زکات کارهای بزرگی می توان انجام داد که یکی از این کارها این است اگر کشاورزی برای اخذ هر گونه اقدامات کشاورزی به جهاد مراجعه کرد،پرداخت زکات وی را هم مورد بررسی قرار دهند.

سجادی فرماندار شهرستان خنداب اظهار داشت یکی از اشکالات ،تشکیل نامنظم جلسات شورای زکات است که بایستی بطور منظم برگزار گردد.
سجادی در ادامه گفت باید تبلیغاتی در سراسر شهرستان راجع به پرداخت زکات انجام شود، دیوار نوشته ها و نصب بنر و تابلوهای تبلیغی بصورت گردشی در شهر و روستا انجام بپذیرد.
فرماندار شهرستان خنداب تاکید کرد :سرکشی کردن از  پرداخت کنندگان زکات برای تشویق  آنان در این زمینه بسیار مفید خواهد بود.


 


وی اعلام کرد که هر مبلغی که پرداخت شود معادل آنرا دهیاری به آن روستا می پردازد


تگها: برگزاری اولین جلسه شورای زکات در شهرستان خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *