بازدید: 748 | تاریخ انتشار : 7 دی 1392
 به گزارش نسیم خنداب به نقل از ایسنا : رضا باجلانی ،معاون مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان مرکزی  گفت: امسال 23 واحد صنایع تبدیلی با سرمایه‌گذاری به ارزش 339 میلیارد ریال، اشتغالزایی 309 تن، 95 هزار تن جذب موادخام کشاورزی و ظرفیت اسمی تولید 60 هزار تن به بهره‌برداری رسیده است. 


وی بسته‌بندی بذر، عمل‌آوری، بسته‌بندی و انجماد ماهی، پاک‌کردن و بسته‌بندی حبوبات، فرآورده‌های گوشتی شامل سوسیس و کالباس، رب انار، کودهای آلی و زیستی، پسته پاک‌کنی، بسته‌بندی قارچ، چیپس سیب‌زمینی، تصفیه و بسته‌بندی کشمش، بسته‌بندی سبزیجات خشک و پودر سبزیجات را از جمله واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی، دامی و باغی و زراعی برشمرد.


باجلانی گفت: در ساوه پنج واحد صنایع تبدیلی شامل بسته‌بندی بذر، سردخانه، پاک‌کردن و بسته‌بندی حبوبات، رب انار، عصاره‌های گیاهی، در اراک دو واحد عمل‌آوری، بسته‌بندی و انجماد ماهی و عصاره‌های گیاهی، در خمین چهار واحد چیپس سیب‌زمینی، بسته‌بندی سبزیجات خشک و پودر سبزیجات و کودهای آلی، در زرندیه بیش از پنج واحد پسته پاک‌کنی، سوسیس و کالباس و فرآورده‌های گوشتی، در دلیجان دو واحد کودهای آلی و در خنداب یک واحد بسته‌بندی کشمش از ابتدای امسال تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.


معاون مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان مرکزی ضمن اشاره به شرایط مناسبی که از طریق صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی ایجاد شده است و با اشاره به تسهیلاتی که در این بخش واگذار شده، گفت: حمایت ‌خوبی با سرمایه‌گذاری در بخش صنایع کشاورزی استان انجام شده است و خوشبختانه طرح‌های خوبی در حال اجرا داریم که به مرور به بهره‌برداری می‌رسند.


وی امسال را بی‌سابقه‌ترین سال از نظر عملکرد صنایع کشاورزی عنوان کرد و افزود: تاکنون در هیچ سالی سابقه نداشته که این تعداد واحد صنایع کشاورزی به بهره‌برداری برسد.


باجلانی گفت: با شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال 10 واحد صنایع تبدیلی در استان به بهره‌برداری برسد.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *