بازدید: 876 | تاریخ انتشار : 15 دی 1392
به گزارش نسیم خنداب :اکرم شعییی ،معاون کارشناس امور اجتماعی بهزیستی شهرستان خنداب از شناسایی2001 معلول جسمی ،حرکتی ، ذهنی و روانی در شهرستان خنداب خبر داد و گفت شناسایی این معلولین  توسط تسهیل گران C.B.R (توان بخشی مبتنی بر جامعه ) انجام شده است
 
معاون کارشناس امور اجتماعی بهزیستی شهرستان خنداب اعلام کرد معلولین از 75 روستا در شهرستان خنداب تحت پوشش اداره بهزیستی قرار گرفته اند که خدمات توان بخشی همچون تهیه سمعک، ویلچر،هزینه ایاب و ذهاب،هزینه درمان و مناسب سازی مسکن  و ایجاد اشتغال برای آنان ایجاد می شود.
 
شعیبی گفت : مستمر بگیران همچون معلولین جسمی ،حرکتی ،ذهنی و روانی در شهرستان 335 نفر می باشند که اکثر آنها دارای بیمه تکمیلی و خدمات درمان شهری می باشند.
 
اکرم شعیبی در رابطه با  پرونده های اختلاف زوجین در شهرستان اظهار داشت :در 9 ماهه سال جاری 41 پرونده از طرف دادگستری به این اداره ارجاع داده شده که 2 مورد به صلح وسازش ختم گردیده است وی در هیمن رابطه اعلام کرد اکثر اختلافات طرفین تنفر عدم علاقه از یکدیگر می باشد.
 
وی بیان کرد  11 دانشجو ی معلول در مقطع کاردانی و کارشناسی و 15 دانش آموز در دوره های ابتدایی تحت پوشش این اداره می باشد که هزینه تحصیلی آنان نیز تامین می شود.
 
معاون کارشناس امور اجتماعی بهزیستی شهرستان خنداب تصریح کرد هزینه ازدواج معلولین هم به نوعی به آنان پرداخته می شود .
 
 

تگها: شناسایی 2001 معلول توسط تسهیل گران C.B.R در خنداب, اخبار بهزیستی خنداب, شهرستان خنداب, اداره بهزیستی شهرستان خنداب

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *