بازدید: 870 | تاریخ انتشار : 19 بهمن 1392
به گزارش نسیم خنداب:صبح امروز همایش میثاق با ولایت بمناسبت روز نوزدهم بهمن ماه ، روز نیروی هوایی با حضور نیرو های مسلح برگزار شد.

سرهنگ علی ادهم جعفری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خنداب گفت:از هفدهم تا 22 بهمن 57، ایران یکی از دوره های استثنایی تاریخ سیاسی جهان را گذرانید. در این ایام، دو دولت در یک مرکز و بدون هیچ گونه مرزبندی مواجه بودند. دولتی که پشتوانه و عامل مشروعیت خود را از دست داده و از قدرت نظامی محروم گشته و با انقلابی عظیم روبرو بود. و دولتی دیگر متکی به رهبری انقلاب توده های میلیونی مردم که به جای قدرت نظامی، تنها به ارتش مردم وابستگی داشت.


 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خنداب اظهار داشت: نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی(ره) در 19 بمهن ماه 57 در چنین روزی بیعت كردند.

جعفری تصریح کرد:3 بار اسرائیل به طور غیر مستقیم با ایران دست و پنجه نرم کرده که طعم شکست را چشیده است.
وی ادامه داد قدر خود را بدانیم که در کدام منطقه زندگی می کنیم و بخاطر تحریم ها تسلیم نشویم، ما از سال 57 تحریم هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی امام جمعه سابق خنداب نیز در این همایش گفت:نیروی هوایی در یک روز تاریخی در چنین روزی که هنوز بختیار وجود داشت به رژیم بختیار و ظلمت پشت کردند و به سوی امام راحل آمدند و با او بیعت کردند و یک ظرفیت بسیار خوبی برای انقلاب شد و امام نیز فرزندان خود را با آغوش باز پذیرفت و این روز در تاریخ  ما ثبت و ضبط شد و 19 بهمن ما به عنوان روز نیروی هوایی ثبت شد.

امام جمعه نیمور محلات ادامه داد:بحث دیگر در آن زمان انحلال ارتش مطرح بود که امام راحل در جواب فرمود:"ارتش متعلق به مردم است"


حجت الاسلام والمسلمین لطفی ادامه داد: ارتش یک نیرویی بود که هویت اولیه اش ارتشی بود ولی روحیه بسیج و سپاه در او هویدا بود ،وقتی صدام آن حمله نا جوانمردانه را شروع کرد دیدید که چگونه نیرو های مسلح  با حمایت امام راحل و مردم افتخار آفرینی کردند.

وی تاکید کرد:امام فقط به خاطر خدا قیام کرد و چون خدایی بود و ایمان مستحکم داشت بخاطر این ایمانش، تاثیرات الهی شامل حالش شد.
اگر امروز در برابر این سخن که گزینهنظامی روی میز است ریشخند می زنیم  به پشتواه نیرو های مسلح است و فقط این گزینه روی این میز است و قرار نیست جابجا شود
 

 

 

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *