بازدید: 791 | تاریخ انتشار : 13 اسفند 1392
به گزارش نسیم خنداب:حجت الاسلام سید مرتضی ابراهیمی با اشاره به بیان اینکه تعطیلات نوروز فرصت مناسبی جهت تبدیل آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعطیلات نوروز فرصت مناسبی جهت تبدیل آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است  که طرح آرامش بهاری در این ایام اجرا می شود.

وی افزود: بقاع متبرکه امامزادگان عظیم‌الشأن را یکی از مواهب الهی بوده خداوند متعال به‌واسطه این بزرگواران ملت شریف ایران اسلامی را مورد عنایت قرار داده و این اماکن متبرکه را جایگاهی برای به آرامش رسیدن مردم قرار داده است.

سرپرست اوقاف خنداب تصریح کرد: اجرای مراسم لحظه تحویل سال نو در بقاع متبرکه، عطرافشانی و گلباران قبور مطهر شهدا در امامزادگان و بقاع متبرکه، تهیه هفت سین قرآنی و معنوی و پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری به‌صورت زنده از جمله برنامه های اجرایی در قالب طرح آرامش بهاری است.

حجت الاسلام ابراهیمی بااشاره به برنامه های اجرایی طرح آرامش بهاری گفت: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، برپایی ایستگاه مشاوره و برپایی نماز جماعت از دیگر برنامه‌های اجرایی طرح آرامش بهاری است که در این شهرستان انجام می‌شود.

وی افزود: برگزاری مسابقه کتابخوانی در ایام نوروز، برپایی خیمه‌های معرفت با حضور روحانی مستقر یا روحانی اعزامی از قم با هدف معرفت‌افزایی را از ویژه برنامه‌های طرح آرامش بهاری بوده و توزیع بروشور در قالب ارزیابی عملکرد فرهنگی بقاع، عملکرد خادمان و تاریخچه و شجره‌نامه بقعه در صورت بهره‌مندی از ظرفیت این بقاع اجرایی می شود.

سرپرست اوقاف خنداب تصریح کرد: به‌منظور رفاه حال زائران و مسافران در راستای تقویت باورهای دینی و مذهبی این عزیزان بقاع متبرکه امامزاده ابراهیم نوده(ع)، امامزاده محمد مسعود(ع) خنداب، امازاده آمنه خاتون(س) روستای استوه و امامزاده ابوالحسن(ع) و آمنه خاتون(س) روستای دیزآباد با قرائت دعای توسل، برگزاری آیین تحویل سال آماده خدمت رسانی به زائران هستند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری گفت: به منظور تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در راستای تبدیل بقاع متبرکه به اماکن آرامش و قطب فرهنگی، طرح نوروزی آرامش بهاری در جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی از 28 اسفندماه جاری تا 15 فروردین سال آینده در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان اجرا می‌شود.

تگها: اوقاف خنداب, امام زاده های خنداب, بقاع متبرکه, خنداب, آستان مقدس

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *