بازدید: 1014 | تاریخ انتشار : 13 فروردین 1393
به گزارش نسیم خنداب:حجت الاسلام والمسلمین صفاهانی امام جمعه موقت شهر خنداب ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) مقام آن حضرت را بسیار بالا دانست و اظهار داشت:حضرت صدیقه کبری(س) ام ابیها است مادر پدرش بود اگر نامی از پیغمبر عزیز اسلام است واگر اسلام رشد کرده مدیون فداکاری حضرت زهرا(س)و فرزندان ایشان است و این مقام واقعا مقام بالا و والائی است.
وی ادامه داد:حضرت زهرا (س) برای همه ما شیعیان و مسلمانان عزیز دارای احترام است و ما با احترام بهحضرت زهرا (س)، بایستی این روزها را بزرگ بدانیم و تکریم نمائیم این یک وظیفه انسانی و شرعی است.

رئیس حوزه علیمه شهرستان خنداب تاکید کرد:حضرت زهرا (س) بر گردن همه ما حق بزرگی دارد ،آن حضرت برای آگاهی مردم ،برای اشاره وراهنمایی مردم و نجات آنها از گمراهی وانحراف آنان بعد از رحلت جانسوز حضرت پیغمبر زحمات زیادی کشیدند.

حجت الاسلام صفاهانی ادامه داد:بعد از رحلت پیغمبر دیدند مردم منحرف شده اند از مسیر امامت و ولایت خارج می شوند یک تنه به میدان آمدند و شروع به تبلیغ و هدایت مردم و دفاع از حقانیت امیر المومنین علی(ع) و دفاع از حقانیت و ولایت و امامت کردند و تمام هستی و جان خود و فرزندانش را برای حفظ اسلام و ولایت اهدا نمودند.

وی اظهار داشت:حضرت زهرا و فرزندش محسن اولین شهید راه ولایت هستند و جان خود را در این راه فدا کردند،برای این که ما از مسیر نبوت و رسالت خارج نشویم .

حضرت زهرا پیوند دهنده راه نبوت به امامت است ، احترامش بر همه ما واجب است،مخصوصا در این روزها که ایام فاطمیه مصادف شده با ایام نوروز وظیفه ما نیز سنگین تر است،در واقع ما شیعیان در حال امتحان بسر می بریم که آیا شادی های عید نوروز را مقدم می داریم و اهمیت میدهیم یا ایام فاطمیه را، با این حال که ایام فاطمیه برای ما ارزشمند است خدا کند که از این امتحان سر بلند بیرون آییم.

امام جمعه موقت خنداب تصریح کرد:متاسفانه در برخی از مکان ها رعایت نمی کنند،این ایام را که شهادت حضرت زهرا(س) است گرامی نمی دارند، از رسانه ها و صداسیما انتظار می رود برنامه های ایام فاطمیه را بیشتر کنند تا مردم استفاده های بیشتیر ببرند.

وی ادامه داد:چرا که ایام فاطمیه ایام بسیار بزرگ و بیاد ماندنی است ،احترام این ایام یک وظیفه شرعی و دینی است.

رئیس حوزه علیمه شهرستان خنداب گفت: احیای فاطمیه احیای اسلام است،احیای فاطمیه روشن شدن چهره حق بر باطل است،احیای فاطمیه باعث پیوند رسالت به امامت خواهد شد،احیای فاطمیه احیای امامت با ولایت است،همچنان که ما در روز عاشورا برای امام حسین علیه السلام عزاداری با شکوه برگزار می کنیم شایسته است که روز شهادت حضرت صدیقه کبری (س) هم دسته های عزاداری در خیابان ها و کوچه ها راه بیفتند و با شعور خود عشق خود را نشان دهند.

تگها: فاطمیه, ایام, امام جمعه, ایام فاطمیه, حضرت زهرا, صفاهانی, اخبار

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *