بازدید: 1878 | تاریخ انتشار : 15 فروردین 1393
به گزارش نسیم خنداب:حجت الاسلام والمسلمین صفاهانی امام جمعه موقت شهر خنداب خطاب به مردم گفت:شرایط ازدواج جوانان را مهیا کنید مهریه ها را سبک بگیرید و از خرید وسایل اضافی زندگی برای زوج های جوانی که ابتدای زندگیشان هست و احتیاجی به این وسایل ندارند بپرهیزدید.

خطیب موقت نماز جمعه خنداب  ادامه داد:آنچه نزد ماست از بین می رود و آنچه نزد خدا است باقی می ماند.

وی از ولایت مداری حضرت زهرا (س)گفت: آن حضرت در راه ولایت و امامت هستی، جوانی و زندگی خودش فدا کرد واز هر فرصتی استفاده می کرد تا از امامت دفاع کند،از سکوت ها و گریه هایش در دفاع از امامت و ولایت استفاده می نمود.

امام جمعه موقت شهر خنداب اظهار داشت:صدیقه کبری(س)به جرم علی علی گفتن در بین آتش قرار گرفت،سیلی و کتک خورد اما دست از علی و ولایت نکشید.

وی تاکید کرد:تقوا بهترین سپر در مقابل آتش جهنم و توشه آخرت است که انسان از این دنیا به همراه خود می برد.

خطیب موقت نماز جمعه خنداب تصریح کرد: یکی از نعمت هایی که خدا در اختیار انسان قرار داده است و انسان معمولا قدر آن را کمتر می داند سلامتی است، انسان تا سالم است قدر آن را نمی داند.

حجت الاسلام صفاهانی ادامه داد:هم باید خودمان فکر سلامتی باشیم و هم دولت مردان به فکر بهداشت و سلامت این مردم عزیز باشند.

امام جمعه موقت خنداب گفت:خنداب با این همه وسعت و جمعیت و گستردگی ،مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانی که جوابگوی این همه جمعیت و مردم همیشه در صحنه شهرستان باشد نیست.

وی ادامه داد: از همه مسئولین شهرستانی ،استانی و کشوری خواستاریم  تا در دولت تدبیر و امید که اولویت اولیه او بهداشت و درمان می باشد به مراکز بهداشتی شهرستان خنداب رسیدگی کنند.

وی ادامه داد :چند سال است بیمارستان خنداب نیاز به اعتبارات مالی دارد، امیدواریم در همین روزها اقداماتی انجام دهند و این بیمارستان را تکمیل کنند تا مردم در رفاه و آسایش قرار بگیرند.

امام جمعه موقت شهر خنداب در ادامه تاکید کرد:داشتن فناوری هسته ای و پیشرفت در زمینه های صلح آمیز آن حق مسلم ماست و نیاز آینده کشور است.

وی ادامه داد :مسائل هسته ای در همه ابعاد زندگی ما کاربرد دارد در پزشکی،صنعت،برق،کشاورزی و تکنولوژی در همه ابعاد نیاز کشور است.

حجت الاسلام صفاهانی گفت:دولت مردان که برای مذاکره 1+5 می روند باید حواس خود را جمع کنند تا با قدرت و شجاعت و با زیرکی و درایت با آنها مذاکره نمایند،نکند خدای ناکرده در مقابل زیاده خواهی آنها کوتاه بیایند،بایستی محکم بایستند و از حق مسلم مردم دفاع کنند و این خواست مردم و رهبر است.

خطیب موقت نماز جمعه در خنداب گفت: یکی از افتخارات شهرستان خنداب این است که در همسایگی مجتمع آب سنگین هستیم وافتخار می کنیم .

وی خطاب به مسئولین مجتمع آب سنگین اراک گفت:مردم ما از شما چند خواسته دارند یکی از خواسته های مردم بکارگیری نیرو های بومی در مجتمع آب سنگین خنداب است.

حجت الااسلام صفاهانی ادامه داد:اولویت بگارگیری نیروی ساده و متخصص را بومی قرار دهند تا بحث اشتغال در این شهرستان بهبود پیدا کند.

وی در رابطه با روز 20 فروردین اظهار داشت:این روز به عنوان روز قطع رابطه سیاسی ایران اسلامی با آمریکا جنایتکار است، آمریکا با خیلی از کشور ها رابطه دارد و با هر کشوری که رابطه برقرار کند به دنبال منافع خودش هست آنها را زیر چنگ قرار می دهد و زیر سلطه خود می گیرد تا رشد نداشته باشند.

وی متذکر شد:آمریکا کشورها را مثل انار بدست می گیرد و فشار میدهد و آبش را میگیرد و اگر این انار آبش تمام شد آن را دور می اندازد،همین طور که امام راحل

فرمودند:"رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است آمریکا گرگ است خوی درندگی و استکباری دارد" ،اما در بعضی از جاها برخی از مسئولین دم از رابطه با آمریکا می زنند.

وی ادامه داد:عزت ما،پیشرفت ما و سرافرازی و سربلندی ما به این است که خواستیم با آمریکا قطع رابطه کنیم و روی پای خود بایستیم و این اثر ایستادگی و جانفشانی را در 8 سال جنگ تجربه کردیم و اگر عزت پیدا کردیم این است که ما دشمن آمریکائیم،ما باید حواسمان را جمع کنیم ودر مقابل دشمنان دین و اسلام و انقلاب ایستادگی کنیم و این عزت و سربلندی را مدیون شهداء هستیم آنها جانشان ،هستی شان را پای انقلاب ما داده اند و ما بایستی قدردان آنان باشیم.

تگها: امام جمعه خنداب, آمریکا, راکتور آب سنگین اراک, هسته ای, خنداب, نماز جمعه خنداب, اراک

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *