بازدید: 1223 | تاریخ انتشار : 24 فروردین 1393
مهندس حمید غیاثی فرماندار شهرستان خنداب در گفتگو با نسیم خنداب گفت:مردم شهرستان خنداب شایسته پیشرفت هستند آنها شایستگی و استعداد بالقوه ای دارند ،شهرستان خنداب یک شهرستان تازه تاسیس با پتانسیل کشاورزی بالاست.

وی از اقدامات پیشرو گفت:ما تصمیم داریم با مدیریت منابع آب در شهرستان،یکپارچگی اراضی،نوین سازی سیستم آبیاری و تجاری سازی کشاورزی مثمر ثمر واقع شویم.

مهندس غیاثی با توجه به ضعیف بودن صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان تصریح کرد: صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی را تقویت خواهیم کرد،و زنجیره های تولید را شناسایی و با کمک سیستم های دولتی فعال می نماییم.

وی ادامه داد :متاسفانه بدلیل ضعیف بودن صنایع تبدیلی کشمش، محصولات این شهرستان به اسم ملایر تمام می شود که طرحی را اجرا خواهیم کرد تا محصولات با برند خنداب به شهرهای دیگر صادر شوند.

فرماندار خنداب گفت:ما پیگیر جذب سرمایه گذار و تسهیل آنان در این شهرستان هستیم تا زمینه اشتغال برای جوانان را فراهم نماییم.

مهندس حمید غیاثی حل مشکل آب در برخی از روستا ها را بیان نمود و گفت:به دلیل برداشت بی رویه آب توسط چاه های غیر مجاز و حتی مجاز باعث شده است تا متاسفانه سطح آب های زیرزمینی کاهش پیدا کنند و سفره آب های زیرزمینی فقیر شوند.

وی ادامه داد: این بحث در سال قبل در شورای تامین شهرستان مطرح شده است و قرار است بحث چاه های مجاز و غیر مجاز را به طور مشترک کمیته تشکیل دهیم تا بتوانیم با شهرستان کمیجان برنامه ریزی کنیم و کار مدیریت چاه های غیر مجاز را حل نماییم.

فرماندار خنداب تاکید کرد:ما بایستی به سمت آبیاری نوین حرکت نماییم و پوشش انهار داشته باشیم.

وی ادامه داد بهره برداران کشاورزی در خنداب اکثرا افراد سالخورده هستند و بهره بردار جوان بسیار کم دیده می شوند.

مهندس غیاثی هدایت جوانان برای احداث گلخانه را بیان نمود و گفت:بایستی به سمت تجاری سازی تولیدات محصولات کشاورزی پیش برویم.

وی در ادامه افزود:با توجه به این که ،در شهرستان تولیدات باغی خوبی داریم بتوانیم آنها را تجاری سازی نماییم و ایجاد اشتغال برای جوانان وافزایش درآمد رسانی به آنان داشته باشیم.

فرماندار شهرستان خنداب تاکید کرد:به سمت تنوع بخشی به محصولات کشاورزان در خنداب پیش خواهیم رفت تا کشاورزان تنها یک محصول کشت ننمایند تا سرما و گرما آنان را تحت تاثیر قرار دهد.

وی در ادامه گفت:با توجه به اقلیم شهرستان کشت انواع محصولات را بتوانیم تغعیر دهیم.

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *