بازدید: 714 | تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1393
فرماندار خنداب گفت:گسترش فرهنگ خود مراقبتی و توانمندسازی مردم برای حفظ سلامت از نیازهای کلیدی و مهم در جامعه است.
ˈحمید غیاثی روز دو شنبه در آیین هفته سلامت در آموزشکده حضرت ابوالفضل(ع) شهر خنداب افزود:هفته سلامت بهترین فرصت برای گسترش فرهنگ خودمراقبتی و ارتقای جایگاه سلامت در جامعه است.

وی ادامه داد: در هفته سلامت باید علاوه بر توجه به سلامت جسمی ، سلامت روحی نیز مورد توجه قرار گیرد زیرا بخش عمده ای از ناهنجاری ها، ریشه در افسردگی روحی افراد دارد.

غیاثی اظهار کرد: خودمراقبتی اگر به شکل صحیح انجام شود موجب کم شدن مراجعه به پزشکان شده و هزینه های درمان را کاهش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: توجه ویژه در تمام ابعاد به نسل جوان به عنوان سرمایه ارزشمند جامعه و تقویت و ترویج ارزش ها در بین آنان زیربنای ساخت جامعه ای شکوفا است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنداب با بیان اینکه شعارهفته سلامت، یک عمر سلامتی با خود مراقبتی است، گفت: یکی از موضوعات مهم خود مراقبتی در حوزه رفتارهای فردی از جمله رژیم غذای نامناسب است.

ˈنورالله سلیمیˈ افزود: خودمراقبتی دربرگیرنده فعالیت هایی مشتمل بر ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری، درمان بیماری و مصدومیت ها و درمان و توان بخشی بیماری های مزمن است.

وی اضافه کرد: برگزاری همایش پیاده روی بانوان و کارکنان دستگاههای اجرای شهرستان، سخنرانی قبل از خطبه ها نماز جمعه و حضور کارشناسان ستادی سلامت در مدارس از مهمترین برنامه های هفته سلامت است.

در آین آیین 130 مسواک و خمیر دندان بین دانش آموزان این آموزشکده توزیع شد.

به نقل از ایرنا
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *