بازدید: 725 | تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1393
رئیس گروه حفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی از رفع تصرف ۶۷هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه قره چای و ۱۵۰۰ متر مربع از مسیل دارانجیر خبر داد.
به گزارش نسیم خنداب به نقل از تسنیم، موسی دستار با اشاره به اینکه مطابق ماده 2 و 3 قانون توزیع عادلانه آب و تبصره های ذیل آن  بستر و حریم تالاب ها، رودخانه ها و مسیل ها متعلق به دولت است اظهار کرد: هرگونه دخل و تصرف غیرمجاز در بستر رودخانه ها سبب تغییر شرایط مورفولوژیکی و انحراف سیلاب و نهایتاً بروز خسارات جبران ناپذیر به منابع ملی، مزارع کشاورزی و تأسیسات زیربنایی می‌شود.

وی افزود: در راستای اعمال ماده 9 لایحه قانونی رفع تجاوز از تاسیسات آب و برق کشور، پس از هماهنگی و کسب دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ساوه و اخذ نیابت قضایی و با همکاری نیروی انتظامی، اداره حقوقی و گروه بازرسی و نظارت شرکت، میزان 67هزار و 700 متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه قره چای در شهرستان ساوه رفع تصرف شد.

رئیس گروه حفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی اظهار کرد:گروه بازرسی و نظارت شرکت موفق به رفع تصرف از اراضی و بستر مسیل دارانجیر در شهرستان خنداب به میزان 1500 متر مربع شدند.

وی با بیان اینکه رفع تصرف از حریم رودخانه ها و مسیل ها برای تسهیل جریان سیلاب ها امری بسیار ضروری است، گفت: اجرای طرح صیانت از حریم و بستر رودخانه ها در محدوده این استان به صورت جدی در دستور کار گروه های گشت و بازرسی این شرکت قرار دارد.

دستار در پایان از کلیه مالکین حاشیه رودخانه ها و مسیل ها درخواست کرد به منظور حفاظت از این بخش از انفال، با شناسایی متصرفان و معترضان به بستر و حریم رودخانه ها، ضمن اطلاع رسانی به موقع به ادارات منابع آب مستقر در شهرستان ها با این شرکت همکاری نمایند.
کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *