بازدید: 1731 | تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1393
قربانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نسیم خنداب ،بنا بر انتشار خبری که یک هفته قبل نسبت به ساماندهی قبور شهدای گمنام در پایگاه خبری نسیم خنداب انتشار یافت،وی اعلام نمود،ساماندهی قبور مطهر شهدایی که  در نقاطی خارج از گلزار شهدا به خاک سپرده شده اند به ما ارتباطی ندارد و متولی حفظ و نگهداری از مزار شهدای گمنام با اداره کل بنیاد حفظ و آثار و ارزشهای دفاع مقدس می باشد که در این شهرستان نیز نمایندگی ندارد .

 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب اضافه کرد:در سال 91 نیز با هماهنگی هایی که صورت گرفت سنگ قبر شهدای گمنام را این اداره تقبل نمود.

وی خاطر نشان کرد:بنا بود 17 قبر شهید  در روستا استوه ساماندهی شود که با اعتباری که در نظر گرفته شده بود گلزار شهدا نیمه کاره رها شد، پیگیر هستیم تا انشاالله گلزار شهدای روستا را تکمیل کنیم.
قربانی اظهار داشت:در ضمن شهدایی نیز هستند که در اماکن متبرکه و امامزادگان شهرستان به خاک سپرده شده اند که متولی آنها نیز اداره اوقاف و امور خیریه است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خنداب در ادامه افزود:مزار مطهر شهید علی اکبر بارانی در آستان مبارک امام زاده شاهور (ع) در روستای امامزاده دهچال مدفون شده است که این اداره در سالهای قبل قصد ساخت مقبره این شهید والامقام را داشت که اداره اوقاف از انجام این کار جلوگیری نمود و همچنان به آن شکل می باشد.

 روستای امامزاده دهچال در بخش مرکزی شهرستان خنداب قرار دارد که آستان مبارک امام زاده شاهور (ع)در این روستا واقع شده است ،و به علت قدمت بنای امامزاده شاهور(ع) از ساخت بنای جدید این آستان جلوگیری نموده اند.
اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال 89 در خنداب تاسیس شده است و با 2 نیروی پرسنلی به فعالیت مشغول می باشد.

تگها: شهدا, شهید, امور ایثارگران, شهدای گمنام خنداب, حفظ آثار, بنیاد شهید, گلزار شهدا, استوه

کانال تلگرامی نسیم خنداب
» مطالب مشابه

نظرات:

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *